קורונה בישראל

פרופ' גמזו יציג לקבינט הקורונה שלוש חלופות להפחתת היקפי התחלואה

היעד לתקופה הקרובה: עד 500 חולי קורונה מאומתים חדשים ביממה | תכנית המגירה: סגרים מקומיים במהלך חגי תשרי

קבינט הקורונה ידון בצמצום ההתקהלויות בבתי הכנסת ובמלונות בחגים הקרובים. צילום: גרשון אלינסון/ פלאש 90

קבינט הקורונה אמור להתכנס היום (ה') ב-16:00 כדי לדון בתכניתו של פרופ' רוני גמזו להפחתת היקפי התחלואה בנגיף הקורונה לקראת חגי תשרי.

ההמונה על המאבק בקורונה, פרופ' גמזו, הכין שלוש חלופות כאשר היעד הוא להגיע ל-500-200 חולים חדשים ביממה, בתקופה הקרובה. במיוחד יהיה צורך לקבל החלטות בדבר צמצום היקפי ההתקהלויות במרחבים הסגורים – בדגש על בתי הכנסת והמלונות בחודש החגים. השרים החרדים דורשים שיהיה סטנדרט אחיד. אחת ההצעות היא להטיל מגבלות על ישובים שמוגדרים "אדומים" ולבטל פעילויות בתחומים שונים במשק לזמן קצוב.

פרופ' גמזו מכנה את החלופה השלישית "ריסון הדוק" שעיקרה עצירת קצב התחלואה על ידי סגרים מקומיים באזורים שבהם תירשם התפשטות הנגיף וצמצום פעילות במגזר הציבורי והפרטי במידה מסוימת בדומה לצעדים שננקטו בחודש מארס ובמהלך חג הפסח. נושא אחר שידון: טיסות ישראלים לאומן שבאוקראינה.

על פי הערכות משרד הבריאות, בתי החולים מספקים לפי שעה טיפול איכותי בחולים שנדבקו בנגיף ויכולים לקלוט עוד מאות חולים במצב קשה.

נושאים קשורים:  פרופ' רוני גמזו,  קורונה,  סגר מקומי,  תחלואת קורונה,  טיסות לאומן,  ברסלב,  חגי תשרי,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
22.08.2020, 23:08

בכתבה על צמצום התלואה שימו תמונות מההפגנות בבלפור או מהרכבת הקלה בירושלים שאנשים צפופים כמו סרדינים לא מבתי כנסת נמאס הניחו כבר לקודשי ישראל

אנונימי/ת
23.08.2020, 07:04

הצפיפות בתחבורה הציבורית היא לא מתוך בחירה. תאמין לי שאנשים שהיו שמחים לא להצטופף שם.
ולגבי ההפגנות - תהיה בטוח שנתניהו היה מעדיף שתיפסקנה - אבל חשוב איך זה יראה אם השלטון ינסה להעביר החלטה האוסרת להפגין נגדו.
בינתיים במגזר החרדי יש רמת תחלואה גבוהה. אלה העובדות, תתמודד. ואולי בשנת 2020 כדאי שאנשים יפסיקו להאמין באמונות טפלות.

אנונימי/ת
23.08.2020, 07:35

כנראה שרק הסתכלת בתמונה מבלי לקרוא את הכתבה, או לפחות לא לקרוא את מה שנכתב מתחת לתמונה. אז אני אעזור לך:
קבינט הקורונה ידון בצמצום ההתקהלויות בבתי הכנסת ובמלונות בחגים הקרובים.
וההסבר
מטרת הדיון היא צמצום התחלואה בחגי תשרי. ההפגנות אינן רלוונטיות דווקא לחגי תשרי, ובטח לא הרכבת - שבזמן החגים בכלל לא עובדת. זה אך טבעי כשדנים בצמצום התחלואה הנובעת מהתקהלויות בבתי כנסת (עיין ערך תפילות ראש השנה ויום כיפור), לשים תמונה של אנשים מתפללים. זה נכון שכיוון שדנים גם בבתי מלון, לשם האיזון היה מתאים גם להוסיף תמונה של צעירה בחוטיני על שפת הבריכה. אבל אז בטח היית מתלונן שזו תועבה.