קורונה בישראל

קבינט הקורונה ידון באפשרות לסגר בחגים תחת ההגדרה של "ריסון הדוק"

בין המגבלות שפרופ' גמזו צפוי להציע לקבינט הקורונה בישיבתו הקרובה: צמצום ההתקהלויות בבתי הכנסת, ארוחות חג במסגרת משפחתית גרעינית והגבלות תנועה, כולל עד 100 מטר מרחק מהבית

פרופ' רוני גמזו. "הציבור מגיב טוב יותר במלחמות". צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90

הממונה על המאבק הלאומי בקורונה, פרופ' רוני גמזו, צפוי להמליץ לקבינט הקורונה, בהסתמך על עבודת מטה שמתקיימת עדיין, על הטלת סגר במהלך החגים הקרובים. כך דווח אמש (ב') בחדשות ערוץ 12. עם זאת, אולם הדוברת של פרופ' גמזו הגיבה: "עמדתו של פרופ' גמזו לגבי סגר לסוגיו לא השתנתה. הוא מנסה להימנע מכך בכל מחיר ובלבד שמערכת הבריאות תוכל להמשיך לתפקד".

לדברי הדוברת, "ראש הממשלה ביקש מפרופ' גמזו להציע תכנית מפורטת לסוג של סגר  - 'ריסון מהודק'. במסגרת עבודת המטה מקיים הממונה התייעצויות עם כלכלנים כדי לאמוד את ההשפעות השונות ואת התזמון לצעדים שכאלה, זאת כדי להשיג את האפקט הבריאותי הגבוה ביותר במחיר הכלכלי הנמוך ביותר".

אלא שעל פי הדיווח בחדשות 12, "פרופ' גמזו הבין שיהיה קושי משמעותי להוריד את נתוני התחלואה בעזרת הכלים הקיימים. לכן יהיה צורך בהגבלות משמעותיות יותר. זאת, על רקע פתיחת שנת הלימודים בבתי הספר ובגנים, החזרה ללימודים מלאים בישיבות, חגי תשרי וההתקהלויות הצפויות. גמזו ושר הבריאות אדלשטיין מעדיפים שנקיטת המגבלות תיעשה בחגים".

עוד דווח כי בין המגבלות שגמזו צפוי להציע לקבינט הקורונה בישיבה שנקבעה ליום חמישי: צמצום ההתקהלויות בבתי הכנסת בחגים; המלצה לקיים ארוחות חג במסגרת משפחתית גרעינית בלבד והגבלות תנועה בחגים. כן צפויה המלצה לחזרה על מגבלת 100 מטרים מהבית. עדיין קיימת התלבטות מתי להטיל את המגבלות ובאילו היקפים. כן נבחנת אפשרות להורות בתקופת החגים על סגירת בתי מלון, הימנעות מאירועי בידור וגם צמצום בתחבורה הציבורית. כל זאת רק לפרק זמן קצר ומוגדר. לפי שעה, רשמית, עדיין לא גובשה המלצה מפורטת בנושאים אלה.

נושאים קשורים:  סגר,  חגי תשרי,  קבינט הקורונה,  פרופ' רוני גמזו,  בנימין נתניהו,  חדשות,  קורונה
תגובות