חדשות

ד"ר מסעד ברהום, מנהל המרכז הרפואי לגליל, קודם לתואר פרופסור חבר קליני

ד"ר ברהום, שהוביל לפתיחתה של הפקולטה לרפואה בגליל של אוניברסיטת בר אילן, התבשר על התואר מפי פרופ' קרל סקורצקי, דיקאן הפקולטה

פרופ' מסעד ברהום, מנהל בית החולים לגליל בנהריה. צילום: רוני אלברט

מנהל המרכז הרפואי לגליל, ד"ר מסעד ברהום, התבשר אמש (ב') על ידי דיקאן הפקולטה לרפואה של אוניברסיטת בר אילן ע"ש עזריאלי בגליל, פרופ' קרל סקורצקי, על קבלת תואר פרופסור חבר קליני מטעם אוניברסיטת בר אילן.

ד"ר ברהום, בן 60, יליד חיפה, סיים ב-1984 את לימודי הרפואה בפקולטה לרפואה בטכניון, ובשנת 1985 את שנת הסטאז' במרכז הרפואי רמב"ם שבחיפה. התמחה ברפואה פנימית ברמב"ם, סיים התמחות ברפואת משפחה ולימודי תואר שני במינהל מערכות בריאות של אוניברסיטת חיפה. מ-2007 משמש ד"ר ברהום כמנהל המרכז הרפואי לגליל והיה הערבי הישראלי הראשון שנבחר על ידי משרד הבריאות לתפקיד מנהל בית חולים ממשלתי.

ברהום היה מהגורמים המרכזיים שהובילו יחד עם משרדי הממשלה לקידום פתיחתה של הפקולטה לרפואה בגליל מייסודה של אוניברסיטת בר אילן. כשני שלישים מהסטודנטים בפקולטה מגיעים אל מחלקות המרכז הרפואי בנהריה, המהוות עבורם שדה קליני. כמו כן, רבים מהרופאים במרכז הרפואי משמשים מורים ובתפקידים בכירים נוספים בפקולטה.

פרופ' ברהום אמר עם קבלת הבשורה: "זו גאווה גדולה עבורי לקבל תואר פרופסור חבר קליני מטעם האוניברסיטה ואני מבקש להודות לנשיא בר אילן, פרופ' אריה צבן, ולדיקן הפקולטה לרפואה, פרופ' קרל סקורצקי. ביום זה אני מודה על הזכות להיות משרתו של הציבור בגליל. אמשיך לדגול במתן רפואה מקצועית ואנושית לכלל הקהילה, תוך פיתוח המחקר והוראת הסטודנטים, המהווים את נשמת אפה של הרפואה".

נושאים קשורים:  ד"ר מסעד ברהום,  פרופ' קרל סקורצקי,  הפקולטה לרפואה בגליל,  חדשות,  המרכז הרפואי לגליל
תגובות