חדשות

ד"ר סברי אלסייד מ"סורוקה" זכה במענק מחקר של כמיליון שקל

הקרן הלאומית למדע ISF העניקה את המענק לרופא אא"ג הבכיר על מחקרו בתחום מניעה וטיפול בנזקי שמיעה

ד"ר סברי אלסייד, רופא בכיר במחלקה לאף אוזן וגרון ב"סורוקה". "מטרת המחקר היא להבין את מנגנוני הנזק באוזן הפנימית"

ד"ר סברי אלסייד, רופא בכיר במחלקה לאף אוזן וגרון במרכז הרפואי סורוקה בבאר שבע, זכה במענק מחקר יוקרתי לרופא חוקר של הקרן הלאומית למדע על מחקרו בתחום מניעה וטיפול בנזקי שמיעה.

הקרן הלאומית למדע ISF תומכת במצוינות במחקר בתחומי המדע השונים ומעמידה מענקי מחקר לצורך ביצוע מחקר קליני ובסיסי במשך שלוש שנים. השנה זכו במענק שמונה רופאים מבין יותר מ-100 רופאים בכל הארץ שהגישו מועמדות. ד"ר אלסייד נמנה עם שמונת הזוכים במענקי מחקר רופא/חוקר. המענק הינו בהיקף של כמיליון שקל על פני שלוש שנים.

ד"ר אלסייד, בוגר אוניברסיטת מרבורג, גרמניה, הוא מומחה לניתוחי אוזניים, שיקום שמיעה וניתוחי בסיס גולגולת. מחקרו עוסק במניעה ובטיפול בנזקי שמיעה, הן סביבתיים והן משניים למגוון טיפולים תרופתיים.

המחקר שבו הוא עוסק הוא תולדה של עבודה משותפת של "האב (Hub) ריפוי פצע׳" - מיזם המאגד מגוון רחב של קלינאים וחוקרים בתחומים הנוגעים בריפוי רקמות. המחקר מתבצע בשיתוף פעולה בין מחלקת אף אוזן וגרון ב"סורוקה" ופרופ' אלי לואיס, חוקר מדעי היסוד בפקולטה למדעי הבריאות, הנחשב לאחד המובילים בתחום תיקון נזקי רקמות.

ד"ר אלסייד: "מטרת המחקר היא להטיב עם אוכלוסיה גדולה מאוד של חולים הסובלים מנזקי שמיעה וגם חולים המקבלים טיפולים תרופתיים עם תופעות לוואי של ירידה משמעותית בשמיעה. מטרת המחקר היא להבין את מנגנוני הנזק באוזן הפנימית והוא בוחן את ההשפעה של חלבון גוף מגן – הן ככלי אבחנתי והן ככלי טיפולי".

ד"ר שלומי קודש, מנהל "סורוקה", אמר: "זכייתו של ד"ר אלסייד במענק היא גאווה לבית החולים. ההזדמנות לחקור ולקדם את איכות הרפואה בעבור מטופלנו היא משמעותית ואני שמח על תמיכת הקרן במחקר חשוב זה".

פרופ' דניאל קפלן, מנהל מחלקת אף אוזן וגרון ב"סורוקה", הוסיף: "כשאנחנו מטפלים בחולים עולים רעיונות והשערות לגבי מנגנון המחלה ואפשרויות הטיפול. בעזרת מחקרו של ד"ר אלסייד נוצרה הזדמנות מיוחדת לבדוק זאת במעבדה בתקווה להעניק פתרונות נוספים לחולים".

נושאים קשורים:  ד"ר שלומי קודש,  פרופ' דניאל קפלן,  מחקר,  נזקי שמיעה,  הקרן הלאומית למדע ISF,  מענק מחקר,  ד"ר סברי אלסייד,  חדשות
תגובות
 

כל הכבוד
בהצלחה!!

06.08.2020, 09:47

כל הכבוד

07.08.2020, 19:56

כל הכבוד לד\"ר סברי אלסייד, לפרופ\'דני קפלן ולמחלקה המצוינת של סורוקה !!
יישר כוח.

07.08.2020, 19:58

כל הכבוד לד\"ר סברי אלסייד, לפרופ\' דני קפלן ולמחלקת אף אוזן וגרון המצוינת של סורוקה !!

יישר כוח.