חדשות

מתאמת ההשתלות במרכז הרפואי לגליל הותקפה באלימות ונזקקה לטיפול רפואי

חמישה עובדים מהמרכז הרפואי הותקפו על ידי בת משפחה של אחד המאושפזים לאחר שנודע לה על מותו ביחידה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי

היחידה לטיפול נמרץ בבית החולים לגליל נהריה. צילום: אלי כהן

אלימות קשה במרכז הרפואי לגליל בנהריה: חמישה עובדים מהמרכז הרפואי הותקפו בסוף השבוע (ה') על ידי בת משפחה של אחד המאושפזים, עם קבלת הבשורה על מותו ביחידה לטיפול נמרץ כללי ונשימתי. הנפטר, נער בן 18 שסבל ממחלה קשה וטופל בבית החולים במשך שבעה חודשים.

העובדים המותקפים הם שלושה אחיות ואחים וביניהם מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי, כוח עזר ואיש ביטחון. הוגשה תלונה במשטרה.

המקרה החמור התרחש ביום חמישי האחרון, עם מותו של הנער ביחידה לטיפול נמרץ. בעקבות ההודעה על מותו, התפרצה לפתע בת משפחה לעבר כמה מאנשי הצוות במכות ובגידופים. בין השאר היא חנקה עובדת כוח עזר, התנפלה באגרופים על אחד האחים ביחידה והיכתה את מתאמת ההשתלות של המרכז הרפואי, שהגיעה כדי לשאול את בני המשפחה אם יהיו מוכנים לתרום את קרניות עיניו של יקירם.

מתאמת ההשתלות, איווה שטיינר, אשה בת 66, נזקקה לקבלת טיפול רפואי בחדר המיון לאחר שנדחפה באלימות והוטחה על הרצפה.

שטיינר סיפרה: "זו חוויה קשה מאוד, שאני לא מאחלת לאף אחד. אפילו לא הספקתי לגשת למשפחה כדי לשאול את מה שרציתי. הייתי כמו עציץ עבורם שנמצא מאחורי הדלפק, והם הוציאו עלי את זעמם. היה לי מזל גדול, כיוון שאם הייתי נופלת שני סנטימטר הצידה, ראשי היה מוטח בדלפק, ולא בטוח שהייתי יכולה לדבר עכשיו.

"במשך למעלה מ-40 שנות עבודה במרכז הרפואי, שמעתי על מקרי אלימות רבים, אך מעולם לא חוויתי זאת בצורה כה מוחשית וקשה כפי שהיה עכשיו. אני מבקשת להודות להנהלת המרכז הרפואי על החיבוק החם והסיוע שקיבלתי".

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, מסר: "מדובר במקרה חמור ביותר. יש לנו אפס סובלנות למקרי אלימות נגד צוות מטפל. הצוותים שלנו עובדים בתנאים לא פשוטים ובתקופה קשה ביותר וממשיכים לגלות מקצועיות ומסירות עד אין קץ. אני סמוך ובטוח שהמשטרה תדע למצות את הדין עם התוקפים".

נושאים קשורים:  בית החולים לגליל נהריה,  אלימות נגד צוות רפואי,  חדשות,  השתלות
תגובות
13.08.2020, 09:55

האם רוב מעשי האלימות קורות במגזר הערבי?

אני רק שאלה