קורונה בישראל

פרופ' גמזו מקיים שולחן עגול לגיבוש נוהל אחיד להגבלות התקהלויות

השולחן העגול בהשתתפות גורמי מקצוע במשרד הבריאות ומנכ"לו יתכנס שלוש פעמים בשבוע להסדרת מתווה ההגבלות במשק

פרופ' רוני גמזו. "המגבלות צריכות לבטא אסטרטגיה כוללת". צילום: נעם ריבקין פנטון/ פלאש 90

מחר (ב') יובאו לקבינט הקורונה – צוות השרים שאמור לקבל החלטות שונות – פרטי הצעדים שיינקטו בדגש לקביעת נוהל אחיד להגבלת התקהלויות.

לצורך גיבוש ההמלצות מקיימים גורמי המקצוע במשרד הבריאות, בראשות מנכ״ל המשרד פרופ׳ חזי לוי, יחד עם הפרויקטור פרופ' רוני גמזו "שולחן עגול", שבו ישתתפו כל הגורמים הרלוונטיים ממשרדי הממשלה השונים. השולחן העגול יתכנס שלוש פעמים בשבוע להסדרת ההגבלות באופן אפקטיבי וקוהרנטי, נמסר הבוקר ממשרד הבריאות. ההמלצות יתמקדו בכל מה שנוגע לבתי עסק, בתי כנסת ומקומות אחרים שבהם יש התקהלויות.

פרופ' גמזו פרסם הבוקר את ההודעה הבאה לציבור הרחב: "בימים האחרונים אני מקבל פניות ובקשות רבות הנוגעות לביצוע שינויים במתווה ההגבלות במשק. בקשות אלו, בחלקן הגדול, נכונות ומוצדקות, מבוססות על המצוקה האמיתית שאליה נקלעו אזרחים, עצמאים וחברות עסקיות. אני קשוב לכל הבקשות, לומד אותן לעומק ובוחן היטב את המשמעויות שלהן.

"עם זאת, הרצון האמיתי לסייע ולבצע את התיקונים והשינויים הנדרשים איננו יכול להתממש בצורה של החלטות נמהרות ומיידיות. הדרך היחידה לספק מענה נכון, מקצועי וראוי לציבור, מחייבת שיקול דעת, בחינת חלופות והצגה סדורה של ההחלטות לציבור, תוך שקיפות מלאה והסברת המשמעויות".

עוד ציין גמזו כי "המגבלות בתחומי המשק השונים אינן משקפות סדרה של צרכים ובעיות נקודתיות, אלא צריכות לבטא אסטרטגיה כוללת, הכורכת את ההשפעות ההדדיות ואת מכלול ההיבטים הנגזרים מהן, גם במישור הבריאותי, גם במישור הכלכלי וגם במישור החברתי. כפי שהבטחתי עם הצגת תכנית מגן ישראל, אנו פועלים מתוך רצון לשקם ולחזק את האמון הציבורי ולהטמיע חוזה חדש בין הממשלה לאזרחים. הדרך לכך אינה עוברת בסדרת החלטות  נמהרות ושליפות מהרגע להרגע".

נושאים קשורים:  פרופ' רוני גמזו,  פרופ' חזי לוי,  קורונה,  משרד הבריאות,  חדשות,  התקהלויות
תגובות
אנונימי/ת
03.08.2020, 09:54

בבקשה בבקשה תשאירו את ההגבלה על חתונות ל 3 השנים הקרובות. זה יהיה מספיק זמן בכדי שאנשים יפנימו שאין צורך בחתונות ענקיות , וכך יחסך מאיתנו הסבל הזה, שממילא כמעט אף אחד לא רוצה ואנשים עושים בכוח האינרציה.