קורונה בישראל

נוהל חדש של משרד הבריאות: גם אחיות יוכלו לאשר החלמה מקורונה

בהמשך לנוהל המבטל את החובה לבצע בדיקות החלמה, אחיות קופות החולים יהיו מוסמכות לספק אישורי החלמה מקורונה לא-סימפטומטיים

תהליך הטריאז' (אילוסטרקציה)
אחות. צילום אילוסטרציה

משרד הבריאות הפיץ אתמול (ד') נוהל חדש, לפיו גם אחיות יהיו מוסמכות לספק אישורי החלמה מקורונה. ההנחיה נשלחה לקופות החולים. אישורים מסוג זה יינתנו רק לא-סימפטומטיים.

על הנוהל החדש חתומה פרופ' סיגל סדצקי בטרם סיימה את תפקידה כראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות. נאמר בו, בין השאר: "במקרה של חולה א-תסמיני בלבד, ניתן לקבל אישור אחות מוסמכת להחלמה. האישור יינתן בכתב ולפי הוראות המנהל".

בנוהל אין שינוי בהגדרות מי נחשב למחלים. אלו נקבעו בשבוע שעבר. כן לא שונתה ההנחיה לזמן הבידוד של אנשים שנחשפו לחולים מאומתים - הוא עדיין 14 יום. אולם, בעקבות הנהלים החדשים מהשבוע שעבר בוטלה החובה לבצע בדיקות החלמה. אלפי חולים הוגדרו כמחלימים ושוחררו מבתיהם ומהמלוניות שבהן שהו.

על פי הנוהל הנוכחי, חולה קורונה מאומת יוגדר מחלים אם עברו עשרה ימים מיום תחילת הופעת התסמינים ובתוספת שלושה ימים נוספים ללא תסמינים כמו חום ותסמינים נשימתיים - ובלבד שיתקבל אישור רופא להגדרתו כמחלים.

הזמן המינימלי של הבידוד - 13 ימים, ללא צורך בבדיקת החלמה. במקרה שלא ניתן לאתר את מועד הופעת התסמינים, החולה המאומת יוגדר מחלים לאחר עשרה ימים מקבלת התוצאה החיובית ובלבד שחלפו שלושה ימים לפחות, מתום  התסמינים. א-סימפטומטיים יוגדרו מחלימים אם חלפו עשרה ימים מיום קבלת התוצאה החיובית האחרונה. משרד הבריאות אימץ נהלים אלה בהתאם לעדכוני ה-WHO.

נושאים קשורים:  אחיות,  אישור החלמה,  א-סימפטומטי,  קורונה,  קופות החולים,  בידוד,  חדשות
תגובות