קורונה בישראל

הערים החרדיות בראש רשימת "הערים האדומות" בישראל

בני ברק, ביתר עילית, מודיעין עילית ואלעד מובילות במספר החולים המאומתים | שיא נדבקים יממתי חדש של 2,093 איש מאז פרוץ הקורונה | 322 חולים במצב קשה, 490 מתים מסיבוכי המחלה

תושבים באלעד. סומנה כעיר אדומה. צילום: יוסי אלוני/ פלאש 90

שיא נדבקי קורונה יממתי חדש נקבע אתמול (ג') בישראל: 2,093 אנשים, כך לפי דו"ח משרד הבריאות שפורסם הבוקר (ד', 10:45). מאז תחילת המגיפה בארץ, בסוף פברואר-תחילת מארס, לא היה שיא כזה.

עד כה נרשמו 66,805 מאומתי קורונה בישראל כאשר כיום נמצאים במצב פעיל עכשווי 33,618. החלימו עד כה 32,697. מניין החולים במצב קשה 322. בבתי החולים מאושפזים 736 חולי קורונה מהם 168 במצב בינוני. מקרב החולים הקשים 98 מונשמים. עד כה נפטרו 490 ישראלים מסיבוכי המחלה.

אתמול נעשו בישראל 25,325 בדיקות לזיהוי קורונה. מחצות ועד מועד הדיווח בוצעו עוד 2,490. שיעור החיוביים אתמול עמד על 8.4%.

במחלקות הקורונה בבתי החולים התפוסה השתפרה: רק בשלושה היא עומדת עתה (נכון לאתמול) על יותר מ-100%: ב"הדסה עין כרם" - 166%, ב"שמיר-אסף הרופא" - 116% וב"איכילוב" - 114%.

אתמול גם ירד מספר עובדי בתי החולים שבבידוד מתחת ל-3,000 – ועתה 2,997 מהצוות נמצאים כעת בבידוד: 426 רופאות ורופאים, 808 אחיות ואחים.

בראש רשימת "הערים האדומות": בני ברק, ביתר עילית, מודיעין עילית, אלעד וקלנסווה. ירושלים ותל אביב עברו למעמד של "כתומות" וגם בית שמש, באר שבע, נצרת ונתיבות.

נושאים קשורים:  קורונה,  מגיפת הקורונה,  בידוד,  חדשות,  ערים אדומות,  בדיקות לקורונה
תגובות
 
אנונימי/ת
29.07.2020, 13:06

עם עובדות כאלה לא ניתן להתווכח.
הגיעה העת שראשי הקהילות בערים הללו יעשו חשבון נפש ויחזרו בתשובה.

אנונימי/ת
31.07.2020, 00:29

העובדות הם שבהתחשב במקדם ההדבקה החרדי, שניזון ממכפלה של 6-10 נפשות לכל חולה, שכל אחד מהם מדביק הלאה משפחות באותו גודל, מספר החולים בערים החרדיות עוד נמוך! יחסית, ממספרם ביתר חלקי הארץ.
אם המשפחות הגדולות לא מוצאות חן בעיניך, זה נושא נפרד. לא קשור לכאן.
מקווה שאתה שולח גם את ראשי הקהילות הערביות לעשות חשבון נפש.
בירושלים, כדוגמא, 44 אחוז מהחולים תושבי מזרח העיר.
גם אצלם המשפחות ענקיות והצפיפות גדולה.
ממליץ לך לקחת כאופציה חשיבה מחודשת על הנושא, אולי תחזור בתשובה...

אנונימי/ת
31.07.2020, 00:44

דרך אגב, נכון הוא שיש כמה ראשי קהילות באותן ערים שזקוקים לחשבון נפש דחוף.
החלק הארי של הציבור החרדי, סדר גודל של 85-90 אחוז, מקפיד לא רק על הנחיות של משרד הבריאות, אלא גם על החמרות שמוציאים רבניו חדשות לבקרים.
לדוגמה:
בתי הכנסת מורשים לפעול, ולמרות זאת אלפי יהודים בבני ברק ובערים נוספות מתפללים ברחוב הפתוח (בחום בלתי נסבל), כשהם כמובן עוטים מסיכות מהודקות ושומרים מרחק זה מזה.
פסק דין של רבני בני ברק הורה השבוע לכל מי שנמצא חיובי לקורונה, או חושש שנדבק, לא לצום בתשעה באב.
אלפי בחורי ישיבות נמצאים ללא כל מסגרת מתחילת הקיץ, משום שלא נמצא להם מענה הולם בשיטת הקפסולות שאושרה על ידי משרד הבריאות.
אנשים מבוגרים לאין מספר לא יוצאים מבתיהם כבר חצי שנה, לא מארחים את ילדיהם הרבים, לא הולכים לבית הכנסת. יושבים ומתנוונים בביתם.
החרדים, שחלק גדול מהם אינו מחזיק ברכב פרטי, נאנקים תחת עול המסיכות - בתחבורה ציבורית, בהליכה ברחוב המזיע, ועוד. למרות זאת שיעור עטיית המסיכות ברחוב החרדי, ובבני ברק בפרט - הגבוה בארץ ללא ספק! ויעידו על כך כל התושבים והמבקרים.
כל זה תיאור של המיינסטרים החרדי הענק.
בשוליים ניתן למנות כמה קהילות, לא אמנה אותם כאן בשמם, שגודלם הכולל לא מגיע לעשרים אחוז מהציבור, וראשיהם עשו דין לעצמם ומשפט שדה לכל הקרבנות העתידים לצאת מהתנהגותם.
בתוך הציבור החרדי מתנהלת מלחמה שקטה אך עיקשת בין הרוב השומר למיעוט המפר. כאשר קמפיין שהעלה אחד היומונים החרדים אף הקביל אותם לשאהידים עם חגורות נפץ... אבל בסוף כולם גרים יחד, והשילוב בין אותם פורעים לצפיפות האוכלוסין וגודל המשפחות - יוצר את המציאות הקטלנית שלפניכם.
רק היום נפטרו מקורונה 3-4 חרדים מוכרים בירושלים ובבני ברק. המספר הכולל הוא בן 3 ספרות כמובן.
איך אומרים אצלנו, שה\' ישמור.

אנונימי/ת
29.07.2020, 19:56

עכשיו נוסיף עוד 17000 אברכים ממדינה מוכת קורונה. השתגענו?

אנונימי/ת
31.07.2020, 01:10

אני מתלבט מה יותר דומיננטי אצלך - הבורות או השנאה.
\'אברכים\', אלה צעירים נשואים.
אלו שכניסתם לארץ בעוד כמה שבועות אושרה, הם \'בחורים\' תלמידי ישיבות, ולא אברכים.
בחודש מאי כבר אושרה הגעת סטודנטים לארץ, ורק תלמידי הישיבות נדחו בנמל התעופה כנוהל רשמי. ראה http://kore.co.il/viewArticle/64628 ו https://hm-news.co.il/54709/.
לאפליה הזו לא היה כל הסבר מקצועי, והיא תוקנה כעת.
הבחורים שיגיעו מחויבים להיכנס לבידוד חמור, כמו כל אחד אחד. ודרך אגב, הם מגיעים מאזורים שכבר מזמן אינם מוכי קורונה. בשכונות החרדיות של ניו יורק האוכלוסיה מחוסנת בחיסון עדר אפקטיבי, אין חולים ואין מתים.
אותם בחורים הם נכס כלכלי במלא מובן המילה. כל אחד מהם שופך בארץ הון רב על צריכה בתקופת שהותו כאן. מדובר בהתנהלות שנמשכת קרוב למאה שנה, במסגרת \'הוי גולה למקום תורה\' שבה תלמידי ישיבות מחוץ לארץ בוחרים ללמוד כאן כמה שנים, ולשוב לארצם.
לא ייתכן לאור כל האמור, שבהינתן בידוד מחמיר עם כל התנאים הנחוצים, תימנע דווקא מהם את הכניסה, שעה שסטודנטים אחרים נכנסים באופן סדיר.

אף פעם לא יזיק לשתוק במקום לדבר על משהו שאינך יודע עליו כמעט דבר, למעט ציוץ של אי מי.

אנונימי/ת
07.08.2020, 12:07

אתה צודק, אותם בחורים הם נכס כלכלי במלוא מובן המילה, השאלה נכס כלכלי למי בדיוק. ומי שצפה אתמול בכתבה של יואב אבל ראה שהם נכס כלכלי משמעותי לישיבות עצמן.
והנה הכל מתחבר - מדוע חברי הכנסת מהפלגות החרדיות כל כך לוחצים שאותם בחורי ישיבות יגיעו לכאן.
הכל פוליטיקה ואינטרסים . גם כשזה על חשבון בריאות הציבור.