קורונה בישראל

ד"ר סלמאן זרקא הודיע שהוא מוותר על תפקיד ראש שירותי בריאות הציבור

מנהל בית החולים זיו אינו מעוניין להחליף בתפקיד את פרופ' סיגל סדצקי שהודיעה על פרישתה ממנו לפני שבועיים | מקורביו: "אם היה מתמנה היה מבזבז את זמנו בקרבות מול בכירים במשרד הבריאות"

אל''מ במיל' ד''ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי זיו בצפת

טרם נמצא מחליף לתפקיד ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות לאחר שפרופ' סיגל סדצקי הודיעה על פרישתה ממנו לפני כשבועיים. מי שהסתמן כמחליף, ד"ר סלמאן זרקא, מנהל המרכז הרפואי-ממשלתי זיו בצפת, החליט לוותר על התפקיד וזאת לאחר שקיבל פנייה מתושבי הגליל להישאר כמנהל "זיו".

במצב הנוכחי, פרופ' סדצקי עדיין ממלאת את תפקיד ראש שירותי בריאות הציבור גם משום שלא נקבה בתאריך סיום כהונתה.

בדיווח בחדשות ערוץ 12 נמסר כי "על פי מקורביו של ד"ר זרקא, הסיבה לסירוב היא שאין לו אפשרות להצליח בתפקיד. לדבריהם, במשרד הבריאות לא ייתנו לו את הסמכויות המתבקשות וגם ימנו בנוסף גם פרויקטור לניהול משבר הקורונה – כלומר האחרון יקבל נתח נכבד מסמכויות ראש שירותי בריאות הציבור ולכן זרקא לא יוכל לבצע את תפקידו כראוי. היום הוא בשיאו, ואם היה מתמנה, היה זוכה לביקורות ומבזבז זמנו בקרבות מול בכירים במשרד", ציינו מקורביו. לד"ר זרקא הובטח במהלך המגעים שהתנהלו עימו כי תפקידו כמנהל "זיו" יישמר.

לפי "ישראל היום", שני אישים בתחום בריאות הציבור - פרופ' נדב דוידוביץ' מאוניברסיטת בן גוריון, לשעבר יו"ר איגוד רופאי בריאות הציבור, ופרופ' חגי לוין, היו"ר הנוכחי של האיגוד מהאוניברסיטה העברית - הביעו עניין בתפקיד.

נושאים קשורים:  פרופ' סיגל סדצקי,  בית החולים זיו,  משרד הבריאות,  פרופ' חגי לוין,  פרופ' נדב דוידוביץ',  קורונה,  חדשות,  פרופ' סלמן זרקא
תגובות
אנונימי/ת
22.07.2020, 17:09

החלטה נכונה ושקולה!! תישאר נאמן לתפקידך ולא לשחיתות שתהרוס את חייך...!

22.07.2020, 19:58

תפס שכל, בעת הזו אין סיבה לשלוח יד (קשורה) אל האש