קורונה בישראל

מאות רופאים בעצומה נגד משרד הבריאות: הפסיקו את סבלם של מיליונים

591 רופאים חתמו עד כה על עצומה המותחת ביקורת חריפה על מדיניות משרד הבריאות בניהול משבר הקורונה: "חסרת סיכוי להצלחה, מעלה את התמותה והתחלואה הקשה וממיטה חורבן כלכלי וסבל אנושי על תושבי ישראל"

"יש לאפשר המשך תפקוד מלא של שאר האוכלוסיה, הצעירה והבריאה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיות". צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

591 רופאים חתמו עד כה (ב', 10:30) על עצומה המופצת ברשתות החברתיות ובה נמתחת ביקורת על מדיניות משרד הבריאות והממשלה בניהול משבר הקורונה.

בעצומה שיזם רופא ממרכז הארץ ואליה הצטרפו, כאמור, עד הבוקר 591 רופאים ורופאות, נטען: "מדיניות משרד הבריאות בנושא הקורונה חסרת סיכוי להצלחה, מעלה את התמותה והתחלואה הקשה וממיטה חורבן כלכלי וסבל אנושי על מיליונים מתושבי ישראל.

"באוכלוסיה הצעירה והבריאה הרוב המכריע של הנדבקים בנגיף הם ללא סימפטומים או עם מחלה קלה בלבד. התחלואה הקשה והתמותה קיימת כמעט אך ורק באוכלוסיה המבוגרת או בעלת גורמי הסיכון. המסקנות: יש למקד את כל המשאבים והמאמצים למגן את האוכלוסיה המבוגרת והרגישה בלבד.

"יש לאפשר המשך תפקוד מלא של שאר האוכלוסיה, הצעירה והבריאה, שתידבק ותיצור עמידות, ללא שום תחלואה או תמותה משמעותיות. בדרך זו התמותה הכוללת תרד; יימנע משבר כלכלי אדיר מימדים שהשלכותיו האנושיות ללא שיעור. יהיה צפי לסיום המשבר כאשר תיווצר חסינות עדר.

"בפועל", נכתב בעצומת הרופאים, "משרד הבריאות מוביל מדיניות של הגבלות וסגר על כלל האוכלוסיה ומפנה משאבי עתק לסגרים, חקירות אפידמיולוגיות ומעקבים פורצי גבולות אחרי צעירים בריאים, שבהם אין שום סיכון למחלה משמעותית ורק משיגים בכך את חורבנם הכלכלי. משרד הבריאות מונע כל דיון רציני בחלופה שהוצעה".

עוד נטען בעצומה כי "קולם של הרופאים הרבים, המתנגדים למדיניות משרד הבריאות נרמס ומושתק. הקורונה קלה בצעירים - הגנו על המבוגרים!".

יוזם העצומה ביקש שהרופאים שיחתמו עליה יוזמנו לשבת עם שר הבריאות או לוועדת הקורונה של הכנסת כדי להשמיע את קולם של אלה המתמודדים עם הנגיף בשטח.

נושאים קשורים:  קורונה,  משרד הבריאות,  חדשות,  סגר,  אוכלוסיות בסיכון,  עצומה,  מגיפת הקורונה
תגובות
אנונימי/ת
20.07.2020, 19:08

אתם באמת עד כדי כך טיפשים לא להבין איך עובד האתר של עצומה ולדעת שאלה לא באמת רופאים שחתמו על העצומה? יכול בהחלט להיות שזה אותו אדם שחתם 591 פעמים... היינו מצפים לקצת יותר מאיגוד מקצועי.
איגוד רופאי בריאות הציבור אמור להגן על הציבור, לא לסכן אותו. ראוי שתורידו את
הידיעה המבישה הזו.

26.07.2020, 14:33

במדינה מתוקנת אין הצדקה להתנהגות מופקרת של רופא אנונימי (אמיתי/מתחזה???) שפונה לציבור בצורה פופוליסטית וזולה. עצם פרסום ידיעה כזו באתר של הר\"י היא בזיון.