קורונה בישראל

דו"ח חדש: עיקר הנדבקים במערכת החינוך הם תלמידי היסודיים וגננות

האחוז הגבוה ביותר של הנדבקים הוא בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והתיכונים | אחוז גבוה של נדבקים מקרב עובדי ההוראה במסגרות הגיל הרך

39% מהתלמידים שנדבקו הם בחטיבות הביניים והתיכונים. צילום: יוסי זליגר/ פלאש 90

דו"ח חדש של מל"ל ומרכז המחקר של הכנסת, שנערך עבור מרכז השלטון המקומי, ניתח את נתוני התחלואה במערכת החינוך מאז ההקלות באפריל והוא מציג את מגמות ההדבקה בבתי הספר והגנים. כך מדווח הבוקר (ב') ynet.

מהדו"ח החדש עולה: עיקר הנדבקים בבתי הספר והגנים הם תלמידים: 66% לעומת 34% מורים וגננות. אחוז הנדבקים מקרב עובדי ההוראה היה גבוה במיוחד במסגרות הגיל הרך (0-6). 14% מהנדבקים הם ילדי הגנים, 47% בקרב תלמידי בתי הספר היסודיים ו-39% בחטיבות הביניים והתיכונים. 39% מכלל הנדבקים מקרב עובדי ההוראה הם גננות, 46% מורים בבתי הספר היסודיים ו-18% במסגרות העל יסודיים.

ככל שהגיל גבוה יותר, כך עולה שיעור ההדבקה: בקרב בני 5-9 בין 4% ל-5% מכלל הנדבקים, בני 17-10 היוו בין 6% ל-10% מסך כל הנדבקים במערכת החינוך.

קיימת תאימות בין הערים "האדומות" בהן התחלואה הגבוהה ביותר לבין מספר התלמידים הנדבקים הגבוה ביותר. בראש רשימת הערים עם הכי הרבה תלמידים נדבקים (בני 0-17): ירושלים עם 584 נדבקים.

הדו"ח סקר את מצב מערכות החינוך בעולם: ב-49 מדינות חזרו מערכות החינוך לפעילות או יחזרו לפעילות בתום חופשת הקיץ. ב-52 מדינות, מערכות החינוך סגורות חלקית לפי אזורים או שכבות גיל. ב-109 מדינות מערכות החינוך סגורות לגמרי. בחלק מהמדינות מתקיימת למידה בקפסולות תוך הקפדה על היגיינה וניטור - מיקוד ההקפדה הוא בקרב מורים ובשכבות הבוגרות. ניתן דגש על המרחב הציבורי. כמעט שלא זוהו התפרצויות תחלואה משמעותיות במקומות שבהם הקפידו על הכללים.

בגרמניה מבוצעת למידה בקפסולות ולמידה מרחוק בקרב ילדים ומורים שבסיכון. בהולנד, מקפידים על ריחוק חברתי ועטיית מסיכות רק של מורים ובשכבות הבוגרות. בטייוואן - שמירה על ריחוק חברתי, הקפדה על היגיינה וסניטציה, מדידת חום בכניסה לכיתה, רק 15 תלמידים בכיתה. במקרה של יותר משני חולים בשתי כיתות — בית הספר ייסגר. בשוודיה, בתי הספר היסודיים פעלו ללא שינוי בעוד התיכונים והאוניברסיטאות עברו ללמידה מרחוק עד יוני.

נושאים קשורים:  קורונה,  מגיפת הקורונה,  חדשות,  מערכת החינוך,  מל"ל,  בתי ספר
תגובות