קורונה עולמי

ארגון הבריאות העולמי מזהיר: המצב הבריאותי רק ילך ויחמיר

מנכ"ל ה-WHO מודאג: "אין מנוס מהטלת סגרים הרמטיים נוספים על מוקדים שבהם המגיפה יצאה מכלל שליטה" | מחלוקות בין הנשיא טראמפ לד"ר אנתוני פאוצ'י, ראש המרכז האמריקאי למחלות מידבקות

הנשיא דונלד טראמפ. ידע שמדובר במחלה קטלנית פי חמישה משפעת. צילום: יוטיוב

ארגון הבריאות העולמי הזהיר אתמול (ב') כי על אף האופטימיות שבפיתוח קרוב של חיסון לנגיף קורונה, בחלק ממדינות העולם המצב הבריאותי צפוי להמשיך ולהידרדר. מנכ"ל ה-WHO, ד"ר טדרוס גברייסוס, אמר בתדרוך לתקשורת ממטה הארגון בז'נבה: "הרשו לי להיות בוטה - יותר מדי מדינות נמצאות בכיוון הלא נכון. אם לא יינקטו הצעדים הבסיסיים נגד המגיפה המצב יהיה רק רע יותר, רע יותר ורע יותר".

הוא הוסיף: "אין מנוס מהטלת סגרים הרמטיים נוספים על מוקדים שבהם המגיפה יצאה מכלל שליטה".

נכון לבוקר זה (ג', 09:30) ב-213 מדינות בעולם חלו עד כה בקורונה 13,248,955 ומהם החלימו כבר 7,717,972, נפטרו 575,841 ובמצב פעיל עכשווי 4,955,142 חולים.

בארה"ב, שהיא המוקד העולמי הגדול ביותר של המגיפה מעל 1% מכלל האוכלוסייה חלו עד כה – 3,479,483 בני אדם, ובמצב פעיל עכשווי נמצאים עתה 1,791,767 חולים. נפטרו בה עד כה 138,247 בני אדם והחלימו 1,549,461.

אם לא די בכך, דיווח הבוקר "ניו יורק טיימס" כי מאז פרצה מגיפת הקורונה 5.4 מיליון אמריקאים איבדו את ביטוחי הבריאות שלהם והם עתה חסרי כיסוי ביטוחי ממקומות העבודה. זאת כתוצאה מסגירת מקומות עבודה ופיטורי עובדים. נתון זה גדול בכ-40% מהשיא של 2008.

בימים האחרונים מנהל ממשל הנשיא טראמפ מתקפה חריגה בעוצמתה כלפי אחד ממובילי מדיניות מאבק הקורונה בארה"ב - ראש המרכז למחלות מידבקות, ד"ר אנתוני פאוצ'י.

בחודשים האחרונים התגלעו מחלוקות רבות בין ד"ר פאוצ'י לנשיא טראמפ והתקשורת דיווחה הבוקר שהשניים חדלו לשוחח מאז 2 ביוני וכי חילוקי הדעות הם ניסיון מרוכז של הממשל לפגוע באמינותו של ד"ר פאוצ'י. אף עלו רמזים שייתכן שאף ניתן לפטרו, "אבל טכנית זה בלתי אפשרי", דיווח CNN

בסוף השבוע העבירו גורמים בבית הלבן מסמך לעיתונאים המפרט הערכות בדבר הסכנות שבנגיף הקורונה שהיו לד"ר פאוצ'י מאז מונה בסוף דצמבר ליועץ מיוחד לנשיא, "אבל  לימים התבררו כלא מדויקות". בין השאר הוא אמר במארס ש"לא צריך להסתובב עם מסיכות".

אתמול סירבה דוברת הבית הלבן להגן על פאוצ'י, בכיר בבית הלבן שיתף קריקטורה בטוויטר שהראתה את המדען והרופא המוערך משליך את הכלכלה האמריקאית לכיור בשל רצונו בהמשך ההגבלות.

נושאים קשורים:  ארגון הבריאות העולמי,  WHO,  מגיפת הקורונה,  חדשות,  תחלואה ותמותה,  דונלד טראמפ,  ד"ר אנתוני פאוצ'י
תגובות