חדשות

מנכ"ל "הדסה" פרופ' זאב רוטשטיין עבר אירוע מוחי - מאושפז ב"שיבא"

ב"הדסה" מאשימים: "השבועות האחרונים היו קשים מנשוא ורווי דחק מול עמדת המדינה באשר לצורך להסדיר את תפקוד ותקציבי בתי החולים הציבוריים" | רוטשטיין: "הדרך עוד ארוכה וקשה וזה עדיין לא הרגע לנוח"

פרופ' זאב רוטשטיין. "אם לא נעצור את ההדבקה בין מפיצי העל, אין סיבה שלא נגיע לגל שלישי". צילום: פלאש 90

מנכ"ל בית החולים הדסה בירושלים, פרופ' זאב רוטשטיין, עבר במהלך סוף השבוע (ו') אירוע מוחי והובהל לטיפול רפואי בבית החולים שיבא בתל השומר. מבית החולים הדסה מסרו הבוקר (א') כי פרופ' רוטשטיין הובהל ביום שישי לבית החולים בשל "אירוע מוחי קטן".

עוד נמסר ב"הדסה": "השבועות האחרונים רוויי הדחק אל מול עמדת המדינה באשר לצורך להסדרת תפקוד ותקציבי בתי החולים הציבוריים היו קשים מנשוא. בעיקר בזיכרון הקצר כלפי פעילות צוותי בתי החולים שנאבקו במגיפת הקורונה ויכלו לה והופתעו מהזיכרון הקצר של נציגי המדינה".

כפי שפורסם ב"דוקטורס אונלי", רק ביום חמישי האחרון פנתה הנהלת "הדסה" למשרדי הבריאות והאוצר, בדרישה לעקוף את כל המכשולים הביורוקרטים ולהסדיר מיידית את התקציב והתזרימים לבתי החולים הציבוריים לשנה זאת. מהספקים ביקשו בהנהלת בית החולים לגלות אורך רוח, "כיוון שבהסתברות גבוהה, הממשלה לא תנטוש בשעה זאת את מערכת הבריאות האשפוזית במדינה".

פרופ׳ רוטשטיין צפוי להשתחרר היום (א') מ"שיבא". ב"הדסה" נמסר כי "ישוב אל משמרתו כבר בימים הקרובים. כפי שהוא בעצמו קבע: הדרך עוד ארוכה וקשה וזה עדיין לא הרגע לנוח".

פרופ' רוטשטיין (69), מומחה בקרדיולוגיה ובמינהל מערכות בריאות, הטיח לאחרונה ביקורת על משרד הבריאות בכל הנוגע לניהול משבר הקורונה. רוטשטיין הנהיג מדיניות בדיקות לקורונה לאנשי צוותי רפואה שאינם חשים בתסמינים עוד בטרם המשרד הורה לעשות זאת.

פרופ' רוטשטיין מנהל את בית החולים הדסה זה ארבע שנים. הוא מונה לתפקיד בהמלצת שר הבריאות לשעבר יעקב ליצמן בעקבות משבר כלכלי שאליו נקלע בית החולים. קודם לכן, מאז 2004, ניהל רוטשטיין את בית החולים שיבא. בשנה האחרונה עמד בראש ועדת סל שירותי הבריאות בישראל.

נושאים קשורים:  פרופ' זאב רוטשטיין,  חדשות,  אירוע מוחי,  המרכז הרפואי "הדסה"
תגובות
אנונימי/ת
15.06.2020, 07:40

הרבה בריאות

רפואה שלמה ומהירה

15.06.2020, 22:05

רפואה שלמה

אנונימי/ת
15.06.2020, 23:34

אני מהרהר בעגמומיות בכל האנשים בהם פגע וקיצר שנותיהם

אנונימי/ת
16.06.2020, 11:21

איש טוב, למה לא תחשוב על כל ההצלות, ההישגים, הפיתוח והקידומים שיזם ומימש