קורונה בישראל

משרד הבריאות הזהיר מפני ג'ל חיטוי והורה שלא להשתמש במוצר

מבדיקת מעבדה שנערכה נמצא כי התכשיר הכיל כ-40% אלכוהול, בעוד שעל תווית המוצר צוין שהוא מכיל 70% אלכוהול

התווית על תכשיר הג'ל. "הרכבו ואיכותו אינם ידועים והוא איננו משמש כלל לחיטוי בשל אחוז נמוך של אלכוהול". צילום: משרד הבריאות

בדיוק כאשר משרד הבריאות מנחה את הציבור להקפיד על שטיפת ידיים ובין השאר גם המליצו מומחים על שימוש במוצר מוצרים שמכילים תרכובות ג'ל של אלכוהול, הזהיר המשרד בהודעה לציבור מפני צריכה, רכישה ושימוש במוצר בשם POWER GEL – ג'ל לשמירה על היגיינת הידיים אשר נתפס במפעל לחומרי ניקוי י.ש.שיאון, מבלי שנבדק וללא קבלת רשיון משרד הבריאות כדין.

מבדיקת מעבדה שנערכה למוצר זה נמצא כי הכיל כ-40% אלכוהול בניגוד מוחלט למצוין על גבי תווית המוצר - 70%.

"הציבור מתבקש שלא לעשות שימוש במוצר זה אשר הרכבו ואיכותו אינם ידועים וכן כיוון שאיננו משמש כלל לחיטוי בשל אחוז נמוך של אלכוהול", צוין בהודעת משרד הבריאות. "יש להחזירו לנקודות המכירה. יש לבדוק היטב כי תמרוקים שבהם נעשה שימוש הם תמרוקים מאושרים בלבד שאינם מכילים חומרים נוספים שהרכבם לא נבדק  ובטיחותם לא ידועה".

הפעילות שבה נתגלה הפגם בוצעה על ידי פרקליטות מחוז דרום אזרחי, פרקליטות מחוז תל אביב פלילי, ימ"ר תל אביב, יחידת האכיפה ופיקוח והיחידה לתמרוקים במשרד הבריאות, היחידה לחומרים מסוכנים במשרד להגנת הסביבה, מינהל הבטיחות במשרד העבודה והרווחה והשירותים החברתיים, כבאות והצלה לישראל והרשות להגנת הצרכן.

נושאים קשורים:  ג'ל לחיטוי,  היגיינה,  אלכוהול,  חדשות,  קורונה,  משרד הבריאות,  אזהרה,  נגיף הקורונה
תגובות