חדשות

בית הדין לעבודה הקפיא את מינויו של הרופא שהורשע בפדופיליה

פרקליטות המדינה פנתה לבית הדין הארצי לעבודה בבקשה להקפיא את מינויו לתפקיד המפקח על בריאות הילדים בצפון של ד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בעבר בהחזקת חומר פדופילי

בית הדין הארצי לעבודה. צילום: אתר הממשלה

בית הדין לעבודה הקפיא היום (א') את מינויו של רופא שהורשע בעבר בהחזקת חומר פדופילי לתפקיד המפקח על בריאות ילדים באזור הצפון.

ביום רביעי דווח כי פרקליטות המדינה פנתה לבית הדין לעבודה בבקשה להקפיא את מינויו של ד"ר אברהם ברקאי, שהורשע בעבר בפדופיליה, לתפקיד רופא פיקוח בלשכת בריאות התלמיד בצפון.

ד"ר ברקאי, בן 54, הורשע ב-2012 באחזקה ובפרסום של כ־190 אלף תמונות וסרטונים בעלי אופי פדופילי, בחלקם נראו קטינים מקיימים יחסי מין. בית המשפט המחוזי בחיפה גזר עליו בשעתו שישה חודשי מאסר בפועל שהומרו לעבודות שירות וכן לשלילת רשיון הרפואה שלו לשנתיים.

אלא שבאחרונה, עם תום תקופת שלילת הרשיון, נודע שד"ר ברקאי מונה לתפקיד רופא פיקוח בלשכת בריאות התלמיד בצפון. נציבות שירות המדינה התנגדה למינוי זה. ד"ר ברקאי ערער על כך לבית הדין לעבודה, שאישר את מינויו לתפקיד. כשנודע הדבר, תקפו חברי כנסת ושרים את המינוי בחריפות.

בעקבות זאת הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה בנצרת על ידי המחלקה למשפט העבודה בפרקליטות המדינה, המייצגת את נציבות שירות המדינה, בקשה לעיכוב ביצוע פסק הדין עד להכרעה בערעור שבכוונת הפרקליטות להגיש לבית הדין הארצי לעבודה.

בפסק הדין שניתן לפני כן קיבל בית הדין האזורי את תביעת ד"ר ברקאי והורה על ביטול החלטת נציב שירות המדינה לבטל את החלטת ועדת הבוחנים למנות את ברקאי למשרת הרופא האחראי על שירותי בריאות התלמיד במחוז הצפון במשרד הבריאות. בהיבט האופרטיבי, הורה בית הדין כי ד"ר ברקאי יוכל להתחיל לשמש בתפקיד שבו זכה.

אלא שעל פי הבקשה שהוגשה על ידי עו"ד ליטל סדובסקי, החלטת הנציב שבבסיס פסק הדין ניתנה לאחר שהנציב שקל את הזיקה שבין העבירות שבהן הורשע ד"ר ברקאי, ריבוי עבירות פרסום תועבה והחזקת פרסומי תועבה של קטינים למול מאפייני התפקיד, שיקולי חופש העיסוק, שיקולי שיקום ושיקולי האינטרס הציבורי ומידת הפגיעה באמון הציבור במערכת.

לטענת הפרקליטות, בפסק הדין נפלו טעויות משפטיות מהותיות המצדיקות התערבות של ערכאת הערעור ולפיכך בכוונת המדינה להגיש ערעור על פסק הדין, שסיכוייו להתקבל גבוהים ביותר. המדינה ביקשה להורות על עיכוב ביצוע פסק הדין, כך שתעוכב כניסת ד"ר ברקאי לתפקיד עד להכרעה בערעור.

נושאים קשורים:  ד"ר אברהם ברקאי,  בית הדין לעבודה,  פדופיליה,  פרקליטות המדינה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
11.05.2020, 19:52

הוא הורשע בפדופיליה ורשיון הרופא שלו לא נשלל לצמיתות? הוא לא הוכנס לרשימת עברייני המין המורשעים שאסור להעסיקם בעבודות שדורשות מגע עם קטינים? מי החלאות שהציעו לו את התפקיד? נראה לי שצריך לחקור גם אותם

אנונימי/ת
28.05.2020, 16:39

ד״ר אברהם ברקאי בעל קשרים חזקים, בטחון עצמי שלו מופרז ביותר, ההתנהגות בעבודה נצלנית , אגו שלו בשמיים - אני מכירה אותו מהתמחות בבית חולים מאז שהיה עוד סטאג׳ר במחלקה.

אנונימי/ת
28.05.2020, 17:14

הוא הוא הורשע בפדופיליה. הוא הורשע בהחזקת חומר פדופילי. אני חלילה לא מזלזל בעבירה , אבל לא מדובר באדם שתקף קטינים, אלא בעברה הרבה יותר מינורית (סעיף 214 ב בחוק העונשין) שהעונש עליה הוא עד שנה.

האם בעקבות עבירה כזו צריך לשלול רישיון לצמיתות? לא יודע. אלא אם אתה סבור שכל עבירה פלילית צריכה לגרור שלילת רישיון לצמיתות, וזה דבר שאפשר להתווכח עליו.