קורונה בישראל

"שטראוס" תרמה למרכז הרפואי לגליל מתקנים לחיטוי ציוד רפואי

חברת שטראוס תתרום עוד 100 מכשירי עיקור וחיטוי שהוכיחו יכולת השמדה מוחלטת של נגיפי קורונה וקיבל את אישור מכון התקנים

רונן זוהר, ד"ר מסעד ברהום וחיים וילדר עם אחד המכשירים שנתרמו למרכז הרפואי. צילום: אלי כהן

במרכז הרפואי לגליל בנהריה החל שימוש במכשירים מיוחדים לעיקור וירוסים וחיידקים, המיועדים לחיטוי ציוד מקצועי ואישי של צוותים רפואיים. המכשירים נתרמו לבית החלים על ידי חברת שטראוס.

המכשיר פותח כמענה ל"קול קורא" שהוציא משרד הביטחון, במטרה להעניק חיטוי לציוד מתכלה כמו מסיכות, כדי שניתן יהיה לעשות בו שימוש חוזר, כמו גם לציוד שעובר בין חולים (סטטוסקופ) ולציוד אישי של צוותים רפואיים (מכשירי טלפון ומפתחות). כמו כן מיועד המכשיר לחיטוי ציוד הנמצא במחלקות שבהן מערכת החיסון של המטופלים מוחלשת ויש לנהוג עימם במשנה זהירות כגון מחלקות אונקולוגיות, מחלקות ילדים ויחידות טיפול נמרץ.

סמנכ"ל מחקר ופיתוח ב"שטראוס מים", חיים וילדר, הסביר: "ברי המים תמי 4 מכילים מנגנון טיהור מים המבוסס על נורות UVC. גלי הקרינה ידועים כיעילים בהשמדת וירוסים וחיידקים, ועל כן החלטנו להשתמש בידע אותו צברנו בתחום המים כדי לפתח מכשיר עיקור שיהיה יעיל בהשמדת חיידקי הקורונה. הכפלנו את עוצמת החיטוי באמצעות שימוש בשתי נורות UV באורך גל UVC, וביצענו ניסויים לבחינת יעילות העיקור לוירוסים וחיידקים, שלשמחתנו צלחו".

מתקן העיקור עבר ניסויים מוצלחים במרכז הרפואי שיבא תל השומר, שהוכיחו יכולת השמדה מוחלטת של נגיפי קורונה וקיבל את אישור מכון התקנים.

מנהל המרכז הרפואי ד"ר מסעד ברהום הודה לחברת שטראוס מים על תרומת ארבעת המכשירים והודיע כי הם יימסרו למחלקות הקורונה וליחידות טיפול נמרץ ילדים וטיפול נמרץ כללי. מנכ"ל החברה, רונן זוהר, הודיע כי החברה תתרום לבתי חולים שונים 100 יחידות מכשירים באופן מיידי.

נושאים קשורים:  חברת שטראוס,  ד"ר מסעד ברהום,  בית החולים לגליל נהריה,  נגיף הקורונה,  חיטוי,  ציוד רפואי,  חדשות
תגובות