קורונה בישראל

הר"י דורשת שלא לסגור את המסגרות החינוכיות לילדי הרופאים בבתי החולים

המתמחים מוחים: "ביטלו את המסגרות לילדינו - לא נגיע לעבודה בבתי החולים" | בהר"י מגבים את המתמחים ודורשים בנוסף ממשרדי הבריאות והאוצר שלא לנכות שכר או ימי חופשה במקרה של היעדרות כזו

צוות רפואי ב"מעייני הישועה". אין קשר בין המצולמות לכתבה. צילום: נתי שוחט / פלאש 90

ההסתדרות הרפואית דורשת ממשרדי הבריאות והאוצר להורות לבתי החולים להמשיך בהפעלת המסגרות החינוכיות עבור ילדי הרופאים עד שמוסדות החינוך יחזרו לתפקוד מלא וכמו כן שלא לנכות שכר או ימי חופשה מרופא או רופאה שנאלצים להישאר בביתם מאחר שמוסדות החינוך עדיין לא פועלים באופן מלא.

פנייה בנושא זה הועברה בסוף השבוע על ידי יו"ר ההסתדרות הרפואית פרופ' ציון חגי לשרים ולמנכ"לי המשרדים. פרופ' חגי הדגיש: "אנחנו נגבה כל רופא או רופאה שייאלצו להישאר בבית בשל היעדר מסגרות לילדיהם".

הפנייה באה לאחר שבסוף השבוע קיבלו רופאים ורופאות הודעות מהנהלות בתי חולים שונים שהפעילו בשבועות האחרונים במתחמי בתי החולים מסגרות חינוכיות מסודרות במיוחד עבור ילדי הצוותים הרפואיים שנדרשו לעבודה מוגברת עקב הצורך לטפל בחולי קורונה או לסייע במחלקות שונות. אמש (מוצ"ש) התריעו רופאים-מתמחים שהם עלולים שלא להתייצב היום לעבודתם בבתי החולים עקב היעדר מסגרות לילדיהם.

ד"ר ריי ביטון, יו"ר ארגון המתמחים "מרשם": "אנחנו לא נוכל לעמוד בזה. המשמעות של סגירת המסגרות הללו היא פשוטה: מתמחים רבים לא יגיעו לבית החולים החל מהיום (א'). שלא יגידו שלא אמרנו ושלא התראנו. כבר בתחילת המשבר הבהרנו שיש למצוא פתרון לנושא הילדים שלנו. מאז נמצאו רק פתרונות נקודתיים ואולם הן נתנו מענה לפחות לחלקנו".

עוד אמרה ד"ר ביטון: "לא יעלה על הדעת שילדינו ינדדו בין מסגרות ויהיו חשופים להדבקה או לחלופין ייוותרו ללא מסגרת כלל. לא נוכל לעבוד, בוודאי לא במשמרות חסרות ההיגיון של 26 שעות ולהפקיר את ילדינו. אנחנו דורשים שהנושא יוסדר באופן מיידי וכי יופעלו מסגרות ייחודיות לילדי המתמחים והצוותים הרפואיים, לפחות במתכונת שפעלה עד כה ועד אשר מערכת החינוך תחזור לעבודה סדירה".

פרופ' חגי אמר: "החזרה למסגרות הלימודים מלווה בבלבול רב וללא פתרון אמיתי עבור הרופאות והרופאים שיש להם ילדים קטנים. פנייתי בנושא הזה למנכ"ל משרד הבריאות במהלך סוף השבוע אולם טרם קיבלתי מענה".

במכתב ששלח פרופ' חגי, עליו מכותבים גם בכירי האוצר, נציבות שירות המדינה וראשי קופות החולים, דורשת הר"י להחזיר לפעילות מלאה את המסגרות המיוחדות עבור ילדי הרופאות והרופאים ובכל מקרה שלא לנכות שכר או ימי חופשה ממי שיאלצו להיעדר מעבודתם.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  חדשות,  מתמחים,  בתי החולים,  הר"י,  פרופ' ציון חגי,  ד"ר ריי ביטון,  קורונה,  גני הילדים
תגובות

אני חושבת שלכול הרופאים נעשה עוול .
חודש קודם העדפתי להשאר בבית כיון שהמרפאה לא הייתה מוגנת ללא אמצאי הגנה ופרוטוקול הגנה . אני מגיעה הבוקר וחווה חרדה . כול העובדים לחא כפפות , אין בצוע פרוטוקל בכלל של ניקויי שטחים מפחדת לנשום .
השלושה מטופלים צמודים זה לזה ואין יד מכוונת . עכשיו שאלה האם לשמור על עצמי ולכת ושוב הבייתה למקום מוגן . כך לא אקבל שכר או להשאר ב במצב שמסכן אותי ואת משפחתי מה אני עושה .
במיוחד שאפשר לטפל ולעזור בפסיכטריה ONLINE.

אנונימי/ת
03.05.2020, 15:49

את פסיכיאטרית ובחרדה? מה הבעיה טפלי בעצמך