מינויים

רות רלבג מונתה לסמנכ"לית ה"כללית" ולמנהלת חטיבת הכספים בקופה

בעשור האחרון כיהנה רלבג כסמנכ"לית הכספים של המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים | תחליף בתפקיד את אלי כהן, שעבר לנהל את חברת מור

רות רלבג, סמנכ"לית ה"כללית" ומנהלת חטיבת הכספים בקופה. צילום: יונתן סינדל/פלאש 90

רות רלבג מונתה לסמנכ"לית שירותי בריאות כללית ולראש חטיבת הכספים בקופה. מועמדתה הוצגה על ידי מנכ"ל ה"כללית" פרופ' אהוד דודסון ודירקטוריון הקופה בראשות האלוף (מיל.) יוחנן לוקר אישר זאת. רלבג תחליף בכך את אלי כהן, שעבר לנהל את חברת מור וכיהן בחודשים האחרונים כמ"מ הסמנכ"ל וראש חטיבת הכספים ב"כללית".

רלבג היא בעלת תואר ראשון בכלכלה ותואר שני במניהל עסקים ובמדיניות ציבורית מהאוניברסיטה העברית בירושלים. בתשע השנים האחרונות כיהנה כסמנכ"לית הכספים של המרכז הרפואי שערי צדק בירושלים. בעבר מילאה תפקידי ניהול בכירים בהם: סמנכ"ל לכלכלה רפואית במרכז הרפואי תל אביב-איכילוב, סמנכ"ל לתכנון תקצוב ותמחור וראש מינהלת בתי החולים במשרד הבריאות וסמנכ"ל ראש אגף בנקאות מסחרית וקמעונאית בבנק הבינלאומי.

פרופ' דודסון ציין כי רלבג "מכירה היטב את מערכת הבריאות ומביאה עימה ניסיון מקצועי וניהולי עשיר, ראייה מערכתית ויכולת להוביל שינויים ארגוניים רחבי היקף".

רלבג מסרה: "עבורי זה קידום מקצועי לרמה הלאומית ואני מוכנה לאתגר הגדול והמשמעותי העומד בפני". היא הודתה למנכ"ל "שערי צדק", פרופ' עופר מרין, שמצידו בירך אותה על מינויה "לאחד התפקידים הכלכליים הבכירים במערכת הבריאות, לאחר שהשאירה חותם גדול והיתה שותפה לעשור שבו 'שערי צדק' ביסס עצמו כאחד המרכזים הרפואיים הגדולים והמובילים בישראל".

נושאים קשורים:  חדשות,  מינוי,  רות רלברג,  שירותי בריאות כללית,  פרופ' עופר מרין,  פרופ' אהוד דודסון
תגובות