קורונה בישראל

משרד הבריאות אישר הפסקת הריון תרופתית בבית המטופלת

מנהלי בתי חולים הונחו לשקול אפשרות של הפסקת הריון בבית כדי למנוע מהמטופלות להגיע לבתי החולים | עלייה של 25% במספר לידות הבית

הפסקת הריון תרופתית. אילוסטרציה

משרד הבריאות הנחה אתמול (ד') את מנהלי בתי חולים לשקול אפשרות של הפסקת הריון תרופתית בבית כדי למנוע מהמטופלות להגיע לבתי החולים.

במקביל נמסר הבוקר כי מאז תחילת המגיפה נראתה עלייה במספר לידות בית – עלייה ב-25% לעומת תקופה מקבילה אשתקד והרופאים הזהירו שעלולות להיות השלכות חמורות במקרים של הסתבכות ואיחור בהגעה לבית החולים.

בהנחיה למנהלי בתי החולים נאמר שיש מקום לשקול הפסקת הריון תרופתית בבית המטופלת. לפני כחודש משרד הבריאות לא כלל הפסקות הריון יזומות ברשימת ההליכים האלקטיביים שממשיכים להתקיים והותיר את ההחלטה בידי מנהלי בתי החולים.

כמה ארגוני נשים פנו למשרד הבריאות בבקשה להוסיף את הפסקות ההריון לרשימת הפרוצדורות המוחרגות ולמצוא פתרון תוך שמירה על בטחונן של נערות ונשים וצמצום הגעתן שלא לצורך לבתי החולים.

ההנחיות המעודכנות הן עבור חלק מהפסקות ההריון שאינן דורשות התערבות כירורגית, כאשר ההשגחה על המטופלת תיעשה במרפאת הנשים בקהילה במקום בבית החולים. ההליכים יתאפשרו לאחר בירור היסטוריה רפואית של האישה ובדיקה במרפאת נשים בקהילה.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  קורנה בישראל,  הפסקת הריון,  לידות בית,  משרד הבריאות,  מגיפת הקורונה,  חדשות
תגובות

הכי קל זה לדבר

אנונימי/ת
03.05.2020, 09:58

יש צורך באופן דחוף להגדיר את סוג ההיריון גיל ההיריון הפלה נדחית ו הפסקת הריון יזומה ואם כן מה לגבי ועדה להפסקת היריון