קורונה עולמי

טראמפ עוצר את המימון לארגון הבריאות העולמי ומאשים: כשל במשימה בסיסית

נשיא ארה"ב מאשים את ה-WHO בהתנהלות לקויה, בשיתוף פעולה עם דיסאינפורמציה מסין ובאחריות לעלייה של פי 20 במקרי קורונה בעולם

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ."ה-WHO כשל בניהול התפשטות נגיף הקורונה בעולם" (צילום: אילוסטרציה)

נשיא ארה"ב דונלד טראמפ הודיע אתמול (ד') על הקפאת המימון האמריקאי לארגון הבריאות העולמי, עד לסיומה של בדיקה סביב התנהלות הארגון. ארה"ב מעמידה ל-WHO מדי שנה בין 400 ל-535 מיליון דולר – מעל 15% מתקציב הארגון ויותר מכל מדינה אחרת.

טראמפ האשים בעבר את WHO ביחס מועדף לסין ואמר שלשום שארגון הבריאות העולמי "נכשל במשימתו הבסיסית והגיע הזמן שייתן על כך את הדין".

עוד אמר נשא ארה"ב כי ה-WHO כשל בניהול התפשטות נגיף הקורונה בעולם. את סין האשים בכך שהטעתה את העולם. "ה-WHO אשם בעלייה של כדי פי 20 במספר מקרי הקורונה בעולם בגלל התנהלותו", אמר הנשיא בתדרוך לתקשורת בבית הלבן. הוא טען שסין מתקצבת את ה-WHO רק ב-40 מיליון דולר בשנה וכי הארגון שיתף עימה פעולה עם דיס-אינפורמציה על נתוני התחלואה ומימדי התפשטות הנגיף בתחילת ההתפרצות.

נשיא ההתאגדות הרפואית האמריקאית, ד"ר פטריס האריס, מתח ביקורת על צעדיו של טראמפ וציין כי הוא מבוצע בזמן משבר הבריאות הקשה ביותר במאה השנים האחרונות והפסקת המימון לארגון הבריאות הוא "מהלך מסוכן".

נושאים קשורים:  טראמפ,  חדשות,  נגיף הקורונה,  ארגון הבריאות העולמי,  סין,  מגיפה,  קורונה
תגובות