תיאור מקרה

תיאור מקרה ראשון: אולטרסאונד ריאות לאבחון קורונה באישה בהריון

רופאים מטורקיה מדווחים על מקרה של ממצאי אולטרסאונד ריאות חיובים התואמים לזיהום COVID-19 באישה בהריון עם תוצאה ראשונית שלילית ב-RT-PCR

"ככל שחלף יותר זמן מאז שהאם נדבקה בנגיף במהלך ההריון ועד הלידה, הועברו ממנה לתינוקה נוגדנים רבים יותר". אילוסטרציה

אמצעי הדמיה ממלאים תפקיד מכריע בניהול האבחנה והטיפול בחולים החשודים כנגועים ב-COVID-19. מספר עבודות הדגימו כי עוד לפני שמתקבלות תוצאות חיוביות של בדיקת RT-PCR, 60%-93% מהמטופלים מתייצגים עם ממצאי CT חזה התואמים באופן ספציפי לזיהום COVID-19.

כעת קבוצת רופאים מטורקיה מדווחת על מקרה של ממצאי אולטרסאונד ריאות חיובים התואמים לזיהום COVID-19 אצל אישה עם תוצאה ראשונית שלילית ב-RT-PCR.

ממצאי הדמיית האולטרסאונד של הריאות החיוביים נמצאו בין בדיקת ה-RT-PCR השלילית הראשונה לבין הבדיקה השניה שהיתה חיובית. תוצאות בדיקת האולטרסאונד היו בהתאמה עם ממצאים שהתקבלו לאחר מכן גם בבדיקת CT.

הרופאים מדגישים כי בדיקת אולטרסאונד ריאות במיטת המטופל (point of care US) היא קלה לביצוע ומהירה וככזו יכולה למלא תפקיד חשוב באבחון נשים בהריון עם חשד ל-COVID-19.

דגימות ספוגית מהיילוד, בדיקת הדם הטבורי, וספוגית מהשליה שנבדקו כולם בRT-PCR נמצאו שליליות עבור SARS-CoV-2. ממצאים נוספים אלה בנוגע ליילוד תואמים את הספרות שפורסמה והצביעה על היעדר העברה אנכית של SARS-CoV-2 בנשים בהריון.

נושאים קשורים:  SARS-nCoV-2,  קונסולידציה,  ריאה,  דלקת ריאות,  הריון,  טומוגרפיה,  אולטרסאונד,  קורונה,  קורונה בהריון,  נגיף הקורונה,  תיאור מקרה
תגובות