קורונה עולמי

גם תסמינים עוריים בחולי קורונה: פריחה, צריבה ואדמומיות

תסמינים נוספים של מחלת הקורונה: חולים דיווחו על תחושת Fizzing בעור, ככל הנראה כתוצאה מפעילות נוגדנים סוערת במערכת העצבים

תסמינים עוריים. אילוסטרציה

כלי תקשורת שונים בארה"ב, בריטניה וצרפת דיווחו אתמול (ב') כי חלק מחולי הקורונה סיפרו שחוו תחושת Fizzing בדומה לזרם חשמלי, שריפה מתחת לעור, או טבילה באמבט קרח. היו שפירטו את החוויה כאילו מדובר בתסמין של המחלה לצד אלה שכבר מוכרים מפרסומים רפואיים ודיווחים קודמים: חום גבוה, שיעול ממושך, אובדן זמני של חוש טעם וריח, תחושת עייפות, כאב וגם בעיות במערכת העיכול. עתה גם ידוע כי מחלות רקע כמו יתר לחץ דם, מחלות לב וכלי דם עלולות בעת החמרה במצב חולי קורונה להסתיים באירוע מוחי ובמוות.

ד"ר דניאל גריפין מניו יורק אמר ליומון "ניו יורק פוסט" כי הוא מכיר תסמינים אלה וגם את הדיווחים מהחולים. לדבריו, טיפל עד כה בכ-50 חולי קורונה מאומתים. להערכתו, תחושת ה-Fizzing היא ביטוי של מאבק של הגוף בנגיף ומורגשת בגלל פעילות סוערת של הנוגדנים גם בתוך מערכת העצבים.

התקשורת בצרפת דיווחה שרופאים מהאיגוד לרפואת עור ומין (SNDV) הבחינו בתסמינים שונים בעור אצל מטופלי קורונה. האיגוד ארגן דיון בקבוצת ווטסאפ עם יותר מ-400 רופאים מהמגזר הפרטי ומערכת הבריאות הציבורית שציינו כי הבחינו בתסמינים שונים בעור הנראים ככוויות קור, פריחה הנראית כתגובות אלרגית ואדמומיות, שיכולות להופיע באופן פתאומי ולגרום כאב או תחושת "שריפה" או "צריבה".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  תסמינים,  קורונה,  תסמינים עוריים,  פריחה,  צריבה,  מגיפה,  רפואת עור
תגובות