קורונה בישראל

תוספת כוח אדם לעת חירום: 900 אחים ואחיות הוסמכו לעבודה בהליך מהיר

התקנים למאות אחיות והאחים שסיימו זה עתה את לימודיהם אושרו בהליך מהיר במשרד הבריאות | יו"ר הסתדרות האחיות: "אני מקווה שמשרדי הבריאות והאוצר ישכילו להפוך את 900 התקנים הזמניים לתקנים קבועים"

232 אחים ואחיות בבידוד. צילום: נתי שוחט/ פלאש 90

בהנחיית שר הבריאות ומנכ"ל המשרד, משרד הבריאות הסמיך בהליך מהיר 900 אחיות ואחים מוסמכים. ההיתרים לעבודה כאחיות מוסמכות אושרו וגם התקנים. הודעה על כך נמסרה אמש (ד').

ד״ר שושי גולדברג, אחות ראשית במשרד הבריאות, אמרה: ״אנחנו בעיצומה של התפרצות פנדמית עולמית ולכן צריך לבצע צעדים מיידים. תוספת כוח אדם של אחיות ותקנים היא ברוכה ותעזור מאוד לצוותים בשטח. זוהי לא התוספת היחידה ואנחנו עמלים על תוספות והכשרות נוספות שיסייעו במערכה הלאומית שאנחנו מתמודדים מולה".

יו"ר הסתדרות האחיות והאחים בישראל, אילנה כהן, אמרה בתגובה: "אני מברכת את 900 האחיות והאחים החדשים שמצטרפים אלינו לחזית המאבק בנגיף הקורונה. זוהי עת חירום שבה נדרשים צעדים ייחודיים כולל הסמכה מהירה של האחיות והאחים שסיימו זה עתה את הלימודים האקדמיים שלהם. מערכת הבריאות ללא ספק תזדקק לכולכם גם לאחר מצב החירום".

כהן הוסיפה: "אני מקווה שמשרדי הבריאות והאוצר ישכילו להפוך את 900 התקנים הזמניים לתקנים קבועים על מנת להפחית את העומסים הכבדים על האחיות והאחים בשגרה בבתי החולים, בקהילה ובבריאות הציבור".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  אילנה כהן,  אחים ואחיות,  הסתדרות האחים והאחיות,  תקנים לאחיות,  קורונה,  ד״ר שושי גולדברג,  חדשות
תגובות