קורונה בישראל

ה-WAZE של הקורונה: הממשלה תמפה דיגיטלית את התפשטות הנגיף בישראל

משרד הבריאות, קופות החולים ומד"א יבקשו מכלל אזרחי ישראל לענות אנונימית מדי יום באמצעות הטלפון הנייד על שאלון סימפטומים לצורך מיפוי אפידמיולוגי לאיתור חולים עם תסמיני קורונה

קורונה בישראל. צילום: אבשלום ששוני/ פלאש 90

משרד הבריאות, קופות החולים ומד"א יבקשו בימים הקרובים מכלל אזרחי ישראל לענות אנונימית מדי יום על שאלון סימפטומים קצר, וזאת לצורך מיפוי אפידמיולוגי, לאיתור וחיזוי חולים עם תסמיני קורונה. מטרת המהלך הזה: לספק למערכת הבריאות תמונת מצב של הסימפטומים האופייניים שיכולים לרמוז על התפשטות הנגיף ולסייע למערכת בקבלת ההחלטות.

השאלון היומי ישלח בהודעת סמס לטלפונים הניידים. הוא פותח עבור משרד הבריאות על ידי חברת הסטארט-אפ הישראלית דיאגנוסטיק רובוטיקס בשיתוף קופות החולים, מד״א ומכון ויצמן.

אחד מעמודי השאלון שיישלח בסמס לאזרחי ישראל. מקור: משרד הבריאות

השאלון הקצר קל למילוי, איננו כולל פרטים מזהים כמו שם, מספר טלפון או תעודת זהות ואף גורם לא יוכל ליצור קשר בשום שלב עם המשיבים לשאלון.

בשאלון יתבקש כל אזרח להזין אליו את שם היישוב והרחוב שבו הוא מתגורר, אך ללא מספר הבית. התשובות לשאלון מבוססות על "כן" או "לא" לגבי תסמינים שהם רלבנטיים לנגיף. כך תוכל מערכת הבריאות  לייצר "מפה גיאוגרפית" לגבי האזורים שבהם יש עלייה או ירידה בתסמינים.

עם זאת הודגש כי מילוי השאלון איננו בשום אופן  תחליף לפנייה לטיפול רפואי או להיוועצות עם רופא בקופה או עם מוקד מד"א.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  שאלון דיגיטלי,  אפידימיולוגיה,  סמס,  חדשות,  19-COVID
תגובות