קורונה בישראל

נדחו העתירות נגד פינוי מוסד גריאטרי בפרדס חנה לטובת אשפוז חולי קורונה

חרף התנגדות משפחות הקשישים הסיעודיים קבעו שופטי בג"ץ כי מדובר במוסד השייך למדינה | עוד שני מוסדות גריאטריים ברחבי הארץ יוסבו לאשפוז חולי קורונה

מרכז גריאטרי שהם בפרדס חנה. הסבה דומה תיעשה גם במוסדות הגריאטריים הממשלתיים "דורות" בנתניה ו"מלבן" בראשון לציון

שלושה שופטי בג"ץ – נעם סולברג, ג'ורג' קרא ואלכס שטיין – דחו אתמול (ה') עתירות נגד פינוי המוסד הגריאטרי "שהם" בפרדס חנה לצורך אשפוז אפשרי של חולי קורונה.

השופטים הדגישו בפסק הדין – חרף התנגדות העותרים בשם משפחות השוהים במקום – כי זה מוסד השייך למדינה והיא רשאית לעשות בין כתליה כראות עיניה.

בנושא הזה הוגשו שתי עתירות נגד החלטת משרד הבריאות על הסבת מחלקות במוסד הגריאטרי הממשלתי בפרדס חנה-כרכור לצורך אשפוז חולי קורונה. הסבה דומה תיעשה גם במוסדות הגריאטריים הממשלתיים "דורות" שבנתניה – שם יופנו 50 קשישיים סיעודיים ו"מלבן" בראשון לציון. המטופלים במוסדות האלה אמורים להיות מופנים למוסדות אחרים.

עוד כתבו השופטים כי אף שההחלטה מקשה על המפונים ועל יקיריהם, הרי ש"איש מהדיירים לא ניסה להוכיח לנו – וממילא לא הוכיח לנו – כי בריאותו עלולה להינזק באופן חמור וחסר תקנה עקב מעברו המיידי למוסד אחר".

המועצה המקומית פנתה גם לראש הממשלה ולשר הבריאות לעצור את מהלך הפינוי. בתכנית משרד הבריאות להסב ב"שהם" מחלקה סיעודית, מחלקה גריאטרית ושתי מחלקות לתשושי נפש כדי לאשפז במקום חולי קורונה.

לפני כשבועיים הוחלט לפנות מחלקה במוסד הגריאטרי הממשלתי "מלבן" שבראשון לציון מאותה סיבה. המתנגדים והעותרים הצביעו על כך  כי עקב מצבם של שוהים במוסדות אלה – אחדים כבר שמונה-עשר שנים – תקשו לשנות מקום שאליו הורגלו על כל ההשלכות שיש למעבר כזה.

נושאים קשורים:  מוסד גריאטרי,  אשפוז חולי קורונה,  בג"צ,  עתירה,  נגיף הקורונה,  קורונה בישראח,  פרדס חנה-כרכור,  חדשות
תגובות