קורונה בישראל

הר"י ומשרד הבריאות לרופאים ואחיות לא-מועסקים: התגייסו למאבק בקורונה

נוכח האפשרות שיהיה צורך לטפל בעשרות אלפי חולי קורונה, נקראו רופאים ואחיות שאינם מועסקים עתה בעבודה הרפואית להתגייס ולסייע בעבודה זמנית ובשכר מלא

עובדת צוות רפואי ב"הדסה עין כרם". צילום: אוליביה פיטוסי/ פלאש 90

משרד הבריאות בשיתוף ההסתדרות הרפואית והסתדרות האחיות פרסם אתמול (ה') קול קורא לרופאים ולאחיות להתגייס למערכת הציבורית מול התפשטות נגיף הקורונה.

בפנייה שעליה חתמו ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת רפואה במשרד הבריאות וד"ר שושי גולדברג, האחות הראשית, נקראים כל מי שהוא רופא או רופאה, אחות או אח שכרגע אינם מועסקים במערכת הבריאות, להשתלב בעבודה ולסייע בהתמודדות עם הקורונה.

"התפשטות נגיף הקורונה מציבה בפני מערכת הבריאות את אחד האתגרים הקשים והמורכבים בפניהם ניצבה מאז קום המדינה - אם לא הקשה שבהם" נאמר בקול הקורא. "מערכת הבריאות הציבורית נערכת לצורך בטיפול בעשרות אלפי חולים בבתי החולים, בקהילה ובמסגרות החלופיות הנפתחות. היא זקוקה לכל כוח אדם מקצועי ומיומן שיוכל להשתלב במערכת זו בדגש על רופאים ואחיות, ופועלת בכל המישורים כדי לגייס אותם".

הר"י והסתדרות האחיות נתבקשו להפיץ לכל חבריהם את קריאת משרד הבריאות להצטרף למאבק בנגיף הקורונה ולסייע בעבודה זמנית ובשכר מלא למערכת הרפואה הציבורית.

"כל רופא/ה או אח/ות שאינם מועסקים עתה במערכת האשפוז הציבורי, בקופות החולים או במערכת הגריאטרית ומוכנים להצטרף למאבק ולהשתלב בעבודה - יכול/ה לעשות כן על ידי מילוי הטופס המופיע כאן.

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  חדשות,  הר"י,  כוח אדם רפואי,  קול קורא,  קורונה
תגובות