קורונה בישראל

נחתם הסכם תנאי ההעסקה לאחים ולאחיות בבתי החולים בתקופת החירום

ההסכם, התקף עד 30 באפריל, מאפשר את שינוי מתכונת העבודה לצוותי האחים והאחיות לפי צורכי כל בית חולים ומבטיח שלא תהיה פגיעה בהשתכרותם

צוות אחים ואחיות ב"שערי צדק". צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

הממונה על השכר באוצר ויו"ר הסתדרות האחים והאחיות חתמו אמש (ד') על הסכם המסדיר את תנאי ההעסקה של האחיות והאחים בבתי החולים, "תוך הבטחת בריאותם של החולים והצוותים הרפואיים לאור מצב החירום – נגיף הקורונה".

על ההסכם חתמו הממונה על השכר והסכמי עבודה במשרד האוצר, קובי בר נתן, יו"ר ההסתדרות, ארנון בר-דוד ויו"ר הסתדרות האחים והאחיות, אילנה כהן. ההסכם הקיבוצי נוגע למתכונת העבודה בחירום, שהיא עתה ייחודית לאחים ולאחיות.

ההסכם מאפשר את שינוי מתכונת העבודה שמבצעים עתה צוותי האחים והאחיות לפי צורכי כל בית חולים ומבטיח שכתוצאה מהשינוי לא תהיה כל פגיעה בהשתכרותם.

אילנה כהן, יו"ר הסתדרות האחיות. "נפעל להסדיר את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של אחיות ואחים שנחשפו לנגיף במסגרת עבודתם". צילום: הדס פרוש/ פלאש 90

במסגרת מתכונת העבודה הייחודית, במחלקות בתי החולים שבהן יוחלט להפעיל הסכם זה, האחים והאחיות יעברו לעבוד במשמרות של 12 שעות כדי להבטיח הפרדה מלאה לקבוצות של האחים והאחיות בכל מחלקה ובכל משמרת.

הסיכום הזה יהיה תקף לפי שעה עד 30 באפריל 2020. הצדדים סיכמו "מתוך דיאלוג ושיתוף פעולה", להפעיל שיקול דעת במידת הצורך האם להאריכו או לבצע בו שינויים והתאמות בהתאם לשינויים שיחולו בשטח.

כמו כן, סוכם שהצדדים יתכנסו עד 60 יום מתום ההכרזה על מצב החירום ויסדירו רטרואקטיבית את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של האחיות והאחים שנחשפו לחולי קורונה במסגרת עבודתם.

"הסכם זה", אמרה אמש אילנה כהן, "נחתם כצעד ראשון במעלה, מתוך הערכה ורגשי תודה לצוותים הרפואיים הפועלים בחזית המאבק בנגיף הקורונה, בלימת התפשטות הנגיף וטיפול בציבור החולים ומתוך הכרה בחשיבות המירבית שבשמירה על בריאותם ותפקודם של הצוותים הרפואיים והבטחת רציפות תפקודית".

עוד אמרה יו"ר הסתדרות האחיות והאחים: "האחיות והאחים נמצאים היום בחזית המאבק במגיפת הקורונה ופועלים ימים ולילות על מנת לתת טיפול ראוי לאזרחי ישראל. ההסכם שנחתם נועד לאפשר להם פעילות בצוותים רפואיים אורגניים, על מנת לצמצם ככול שניתן את הסיכון להדבקה לצד גיבוי כלכלי מטעם המדינה על מנת ששכרם לא ייפגע כתוצאה מכך. נמשיך ונפעל על מנת להסדיר את התשלום עבור ימי הבידוד והאשפוז של אחיות ואחים שנחשפו לחולי קורונה במסגרת עבודתם"

הממונה על השכר, קובי בר נתן, אמר לאחר חתימת ההסכם: "בזמנים אלה חשוב יותר מתמיד לוודא כי הצוותים הרפואיים יכולים להמשיך לפעול כנדרש במתן טיפול רפואי ולתת בטחון ויציבות לצוותים". בר נתן הודה לאילנה כהן ולארנון בר דוד "על העבודה הקשה שהובילה להסכם חשוב זה בעת החירום שבה אנו מצויים עתה".

ארנון בר-דוד, יו"ר ההסתדרות, הוסיף: "האחים והאחיות עושים מלאכת קודש והם ניצבים בחזית לילות כימים. יש חשיבות רבה לתת לצוותים הרפואיים את הגיבוי הנדרש, ובפרט בשעת החירום שבה המדינה נמצאת עתה. ברצוני להודות ליו״ר הסתדרות האחיות אילנה כהן ולממונה על השכר קובי בר נתן על האחראיות שגילו כדי שנוכל לחתום על הסכם חשוב זה".

נושאים קשורים:  הסתדרות האחים והאחיות,  אילנה כהן,  שכר אחיות,  נגיף הקורונה,  קורונה,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
28.03.2020, 15:46

הרופאים גם יקבלו החזר רטרואקטיבי על ימי בידוד?

28.03.2020, 17:35

אם הרופאים יעבירו את חברותם מהר״י לארגון האחיות והאחים אולי אילנה כהן תייצג גם אותם. הר״י לא ינקפו אצבע אם המנכ״לית עו״ד לאה וופנר לא תקבל איזה בונוס שמן עבור הייצוג. ככה זה היה, ככה זה יהיה.