קורונה בישראל

יוזם מכתב הרופאים: "לא התכוונתי להדיח את מנכ"ל משרד הבריאות"

פרופ' דורון קופלמן מ"העמק", העומד מאחורי מכתב מנהלי המחלקות: "נעשתה טעות בניסוח. הכוונה היתה להעמיד לצד מנכ"ל משרד הבריאות רופא בכיר לניהול המשבר"

פרופ' דורון קופלמן, מנהל מחלקת כירורגיה ב' ב"העמק". "אני לוקח על עצמי את האחריות לטעות הניסוח". צילום: YouTube

פרופ' דורון קופלמן, מנהל מחלקת כירורגיה ב' במרכז הרפואי העמק, העומד מאחורי פניית מנהלי המחלקות למנהיגי ישראל בדרישה להחליף את מנכ"ל משרד הבריאות בניהול משבר הקורונה, שהתפרסמה אתמול (ג'), הבהיר אמש באולפן חדשות 12 כי חלה טעות בניסוח המכתב הזה ולא התכוון בו כלל שיש להדיח את משה בר סימן טוב מתפקידו, אלא "להעמיד לצידו איש מקצוע בכיר בתחום הרפואי-קליני מהשטח". פרופ' קופלמן אמר: "אני לוקח על עצמי את האחריות לטעות הניסוח".

מכתב מנהלי המחלקות ממשיך להכות גלים בקהילה הרפואית. אמש  פרסם את תגובתו פרופ' רוני גמזו, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות ועתה מנהל "איכילוב" ובה יצא להגנת בר סימן טוב. "אני מבקש לפסול את הביקורת על 'החלטות התלושות מהמציאות הקלינית' או בכלל את הביקורת המשתמעת על אופן ניהול המשבר. יש להקטין את קצב ההידבקות בנגיף הקורונה בישראל וצריך לעשות הכל כדי להשיג זאת ללא סגר מלא.

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל "איכילוב". "מנכ"ל משרד הבריאות ממלא תפקידו מצוין בניהול המשבר". צילום: מרים אליסטר/ פלאש 90

"אף מנהיג רופא-קוסם לא יביא זאת", אמר פרופ' גמזו, "ומנכ"ל משרד הבריאות ממלא תפקידו מצוין בניהול המשבר יחד עם התייעצות עם צוות הטיפול במגיפות וגורמי ניהול רפואי בתוך המערכת. גם ממשלת ישראל עושה צעדים נכונים תוך הקרבה מדורגת של חיי החברה והכלכלה ותוך שמירה על המשק".

פרופ' גבי ברבש, לשעבר מנכ"ל משרד הבריאות, לשעבר מנהל בית החולים איכילוב, אמר כי "התחושה שלי שמכתב הרופאים משקף מצוקה מהשטח ואני מבין שהחותמים עליו חזרו בהם מהדרישה להדחה".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  פרופ' דורון קופלמן,  משה בר סימן טוב,  רוני גמזו,  חדשות,  משרד הבריאות,  קורונה,  פרופ' גבי ברבש,  19-COVID
תגובות
אנונימי/ת
25.03.2020, 18:09

אידיוט שימושי. נראה כאקט פוליטי ממוקד. כוחו של האחד נמדד לפי מספר האפסים שמאחוריו. יש לסימן טוב אנשי צוות רופאים מעולים. פרופסורים בבריאות הציבור בזיהומים ובמקצועות אחרים. סוף סוף יש מנכ"ל שרואה את התמונה באופן נכון. מנכ"ל רופא במשרד בריאות כמו פרופ' שני וברבש הזרימו כספים לבית החולים אותו נהלו בהמשך. דפקו את הפריפריה. בושה שבעת מלחמה מנסים לפגוע בחיילים.

אנונימי/ת
25.03.2020, 18:14

צודק

אנונימי/ת
25.03.2020, 18:37

על כותבי המכתב נאמר כפרפרזה : " ראיתיכם בקוצר שיקול דעתכם " .

אנונימי/ת
04.04.2020, 10:22

מדויק. טעיתי אינו יציאה מהחובה. כגודל המעלה כך גודל האחריות.

אנונימי/ת
25.03.2020, 18:37

מכתב מנהלי המחלקות הינו מכתב מביש
מספר גאונים בעיני עצמם מודרו מהדיונים על הקורונה , האגו נפגע , ועל זה יצא הקצף.
לא אופתע אם לא מדובר בהסתדרות הרפואית כמי שעומדת מאחורי מכתב מגונה זה.
מזה זמן רב שההסתדרות הרפואית נלחמת נגד מינוי שאינו רופא לתפקיד מנכל משרד הבריאות, מטעמים זרים האופינים לגילדה אינטרסנטית, והנה ניקרה להם ההזדמנות
(או לפחות מה שהם חושבים ההזדמנות). ביזיון !!!

אנונימי/ת
25.03.2020, 19:13

עם כל הכבוד למנהלי המחלקות החותמים , מכתב מביך ומביש שאינו במקומו ובטח לא כעת

אנונימי/ת
25.03.2020, 19:52

מביך.פרופסר אלון בן אריה מקפלן הץראיין אצל קלמן וליברמן כטחד שחתם.אחרי חקירה צולבת של קלמןבראיון מביך ביותר .נאלץ אלון להודות שהוא לא היה מודע לכך שהמכתב כולל דרישה להתפטרות של בר סימנטוב.חבל.

אנונימי/ת
25.03.2020, 19:55

אני מנהל מחלקה, שחלק מהחותמים איתי באותו מרכז רפואי. לא התבקשתי לחתום וגם לא הייתי חותם.
מהסיבה שזה לא היה עוזר בכלום.

אבל כל המגיבים מטה לצערי מעוותים.
אין מנהיגות במשרד הבריאות.
אין שום סדר.
יחסי האנוש הירודים שלו בעבר שרפו עזרה פוטנציאלית ממי שיכול והגרוע ביותר זה המסר הכפול שמגיע לאנשי הצוות. אם ממשיכים ברפואה וניתוחים פרטיים, משמע שיש אין סוף ציוד שאפשר לבזבז. אז איך זה שצוות בבית חולים איננו ממוגן באופן מירבי?
איך מחליקים בידודים לאנשי צוות מול 'סתם" אזרחים שמבודדים בקלות יתא. אם הקטסטרופה בדרך, שיכשירו אנשי צוות משם לעתודה. ניחא אנחנו הרופאים. האחיות קולטות בולשיט מהר. כשאילנה תבין איך משאירים את הצוותים בדד, היא תאפשר נטישה (וכמובן שיש כבר את המשתמטים הרגילים שמייצרים לעצמם מחלה ובידוד).

אנונימי/ת
25.03.2020, 21:00

מילה בסלע
משרד הבריאות הוא משרד הטפשות מזה שנים רבות-בלי מוטו ואגנדה ונכנע לכל תכתיב
השר-פושע פיליל
המנכל-שונא רופאים בעל ידע כלכלי אנכרוניסטי וחסר כל הבנה בכל נושא רפואי או ניהולי ועסוק במריבות עם המומחים כביכול היושבים שם
הגיע הזמן לנקות את אורוות איגאוס ולסלק את כל האפסים האלו

אנונימי/ת
25.03.2020, 20:58

הידיעה פורסמה ב10 בבוקר, למה רק ב18 התחילו התגובות בזו אחר זו וכולן אנונימיות?

אנונימי/ת
26.03.2020, 00:31

רבותי, יצאתם חומוס.
לא מחליפים קפטן בזמן ההפלגה.

אנונימי/ת
26.03.2020, 08:39

מנכל רופא לא הביא מזור מעולם למערכת הבריאות כולם לפני בר סימנטוב היו כאלו ותראו לאיזה מצב הגיע המשרד, כל קודמיו עסקו בהאדרת שמם ובהעשרת המרכזים הרפואים מהם באו תוך ביזוי החולים בפריפריה ויצירת מצג שווא כאילו חיי האדם במרכז שווים פחות מבגליל ובנגב.
איש מהם לא יצא נגד משטר קופות החולים הנורא. איש מהם לא טיפל כראוי בגוף שמבצע את הרגולציה. איש מהם לא הפריד את הצורך בין הסמכות המבקרת לסמכות המבצעת , אף אחד מהם לא נלחם בתופעת פיתוח מחלקות פרסטיז' ולא פיתוח על פי צרכים. והכי גרוע איש מהם לא הבין שהצורך בסוף בסוף הוא בצוותים מקצועים ולא במכונות וטכנולוגיות חדשניות שעולות מליארדים ומטפלות במעט מאד אנשים.
אנשים רדו מבר סימנטוב הוא עושה עבודה טובה כרגע למרות שאני זוכר גם את השעות הפחות חכמות שלו עם מזכרי המנכל השונים שאת רובם הוא נאלץ למשוך חזרה. פרגנו לו זה יעזור לכולנו.

אנונימי/ת
26.03.2020, 18:43

אמנם בזמן משבר לא מחליפים סוסים מנצחים (???) בעליה, אך מי שדאג שמערכת הבריאות תהייה דלת אמצעים וללא תקנים הוא לא אחר מנער אוצר זה, שעקר ביצועיו היו ליבש את המערכת ולהביא השגים בצורת חיסכון !
המבצעים להבאת ציוד חסרת הועברו למשרד הביטחון ששם יש אנשי ביצועים אמיתיים. ישמור אלוהים (או המשיח שיבוא בפסח) על כולנו.

אנונימי/ת
26.03.2020, 18:43

אמנם בזמן משבר לא מחליפים סוסים מנצחים (???) בעליה, אך מי שדאג שמערכת הבריאות תהייה דלת אמצעים וללא תקנים הוא לא אחר מנער אוצר זה, שעקר ביצועיו היו ליבש את המערכת ולהביא השגים בצורת חיסכון !
המבצעים להבאת ציוד חסרת הועברו למשרד הביטחון ששם יש אנשי ביצועים אמיתיים. ישמור אלוהים (או המשיח שיבוא בפסח) על כולנו.

אנונימי/ת
26.03.2020, 19:22

תגובת המנהלים הייתה מטופשת ולא בעתה. חבל שלא התנצלו כראוי. האיש עושה עבודה טובה. לא אשמתו שראש הממשלה התלת-תיקי החליט להיות גם מנהל האירוע הקטסטרופלי הזה.

27.03.2020, 13:55

אהוד ברק, חברת הקנאביס ומשבר הקורונה: מי עומד מאחורי המתקפה המתוזמנת על שר הבריאות ובכירי משרדו? 'בחדרי חרדים' בסקירה על הסיפור שמדיף ריח עז של חיסול חשבונות ורב בו הנסתר על הגלוי.

http://kore.co.il/viewArticle/61979