קורונה עולמי

ביל גייטס מעריך: "נגיף הקורונה יחלוף בתוך שלושה חודשים"

מייסד מיקרוסופט, שהביע כבר אשתקד חשש מהתפרצות מגיפה שתאיים על האנושות, קורא להגדיל את משאבי המחקר והפיתוח של תרופות וחיסונים לאיום מסוג זה ודומים לו

ביל גייטס. צילום Jstone/ שאטרסטוק

ביל גייטס, מייסד "מיקרוסופט", שפרש מדירקטוריון החברה, סבור כי במידה שכל מדינה תבצע סגר ותשתמש בכמות מספקת של בדיקות – "בתוך שישה עד עשרה שבועות היא אמורה לרשום מספר נמוך מאוד של מקרים חדשים ותוכל להיפתח שוב לפעילות רגילה".

גייטס, שקרן הצדקה על שמו ושם אשתו פעילה בתחומי בריאות רבים, העלה פוסט בנושא הזה וגם השתתף ב"פאנל" שערך אתר לנושאים טכנולוגיים. דבריו צוטטו בהרחבה בתקשורת הבינלאומית. בפוסט הוא "מפציר בתושבי עולם לשמור על קור רוח" וסבור כי בתנאים נכונים "נגיף הקורונה יחלוף בתוך עשרה שבועות לכל היותר".

"מדינה שתבצע כהלכה סגרים ובדיקות אמורה בתוך שישה עד עשרה שבועות לרשום מספר נמוך מאוד של מקרים חדשים", מציין גייטס. "השלב הנוכחי של המחלה מכה בהרבה מדינות עשירות. התנהלות נכונה, כולל בדיקות וריחוק חברתי, אותו אני מגדיר 'סגר', תביא לכך שבתוך חודשיים-שלושה המדינות העשירות יימנעו מרמות גבוהות של הדבקה.

"אני מודאג מהנזק הכלכלי אבל גרוע מכך, אני מודאג מההשפעה שתהיה לנגיף על כלכלות מתפתחות שאינן מסוגלות ליישם את הריחוק החברתי בדומה למדינות העשירות, ושמערכות הבריאות שלהן ערוכות פחות להתמודדות עם העומס".

באותו פורום אשתקד,  כשנשאל מהו האיום הגדול ביותר על האנושות, התייחס גייטס בין השאר לאפשרות של מגיפה עולמית: "אנחנו מציינים עתה (אמר אז) 100 שנה להתפרצות השפעת הספרדית. אילו תחזור מגיפה שכזו, היא תתפשט הפעם הרבה יותר מהר הפעם בגלל היקף הנסיעות בעולם." הוא קרא עתה להגדיל את משאבי המחקר והפיתוח של תרופות וחיסונים לאיום מסוג זה ודומים לו.

נושאים קשורים:  קורונה,  נגיף הקורונה,  ביל גייטס,  "מיקרוסופט",  מגיפה
תגובות
 
אנונימי/ת
23.03.2020, 07:52

את מה שהוא אומר ניתן לשמוע גם מאנשים ברחוב. ההערכה שלו לא טובה יותר או פחות משל כל אדם אחר.
אז רק משום שהוא ביל גייטס זה מצדיק כתבה?