קורונה בישראל

מנהל רמב"ם לעובדים: "מי שמפחד מהקורונה יכול לצאת לחל"ת"

בפנייה לעובדים הבהיר ד"ר מיכאל הלברטל כי למי שיש קושי עם מדיניות ההנהלה בעת המשבר מוזמן לצאת לחל"ת - "כמו במלחמה, יש דרג המקבל החלטות ויש דרג שמבצע"

ד"ר מיקי הלברטל, מנהל רמב"ם. "המדינה מנסה להשתמש באירוע הקורונה ולדרוש שינויים מפליגים בתאגידים ולשלוט בהם". צילום: פיוטר פליטר

מנהל המרכז הרפואי רמב"ם, ד"ר מיכאל הלברטל, הפיץ בשבת מכתב לעובדיו שבו קרא להם להחליט האם הם "נכנסים מתחת לאלונקה" או שלא. במכתבו הבהיר לעובדים כי הם יכולים לצאת לחל"ת אם יש להם קושי בהתמודדות עם תפישת הניהול של הנהלת בית החולים והאתגר". המכתב הופץ נוכח הטענות המצטברות על מחסור באמצעי מיגון לצוותי הרפואיים – מחסור הקיים למעשה בכל בתי החולים בארץ.

ד"ר הלברטל הדגיש במכתבו: "החשש של כולנו ברור. גם אני חושש. כולנו צריכים לשנות את תהליכי החשיבה. אנחנו כרגע נמצאים במלחמה. כמו במלחמה, יש דרג המקבל החלטות ויש דרג שמבצע".

בהמשך כתב: "אני קורא לכל אחד ואחד מכם להסתכל בנבכי נשמתו ולקבל החלטה אם הוא, למרות החשש, מוכן לעמוד מול האתגר, בו כולנו נקראנו לבצע משימות מורכבות.

"זוהי נקודת הזמן שבה יש להחליט אם אנחנו 'נכנסים מתחת לאלונקה' או לא. מקובל עלי לחלוטין שאנשים יקבלו החלטה שיש להם קושי בהתמודדות או תפישת הניהול של הנהלת בית החולים מול האתגר ויבקשו לצאת לחל"ת. זה בסדר".

במכתב לעובדים צוין כי אחרי יום א' (היום), "כל מי שיקבל החלטה להישאר חתם למעשה חוזה בינינו שאני אעשה הכל למען בטחונכם ואתם מבצעים את המטלות כצוות מקצועי ומחויב כפי שתמיד הייתם. אנחנו עומדים בפני הלא-נודע וכמובן תרחיש שכזה הוא מדאיג".

נושאים קשורים:  ד"ר מיכאל הלברטל,  רמב"ם,  חל"ת,  קורונה,  נגיף הקורונה,  19-COVID
תגובות