קורונה בישראל

יו"ר ועד הרופאים ב"איכילוב": "ההנהלה פוגעת בכיס שלנו - רופא שמחרף את נפשו צריך שקט נפשי ששכרו לא ייפגע"

משבר בין העובדים להנהלת "איכילוב" עם ההודעה על השינוי במתכונת העבודה | לחדר המיון אין עדיין מנהל ובכירי החטיבה הפנימית התגייסו לנהל את המלר"ד | ההנהלה: "אנו פועלים כדי לא לפגוע בשכר"

הכנה לקליטת חולים במחלקת קורונה ב"איכילוב". צילום: פלאש 90

לאחר שמנהל המיון בבית החולים איכילוב, פרופ' פיני הלפרן, עזב את תפקידו בתחילת השבוע, בכירי החטיבה הפנימית בבית החולים "התגייסו ולקחו אחריות על המלר"ד עד שיגיע בימים הקרובים מנהל קבוע", מסר הבוקר (ו') מנהל המרכז הרפואי תל אביב-איכילוב, פרופ' רוני גמזו.

נכון לאתמול (ה') בצהריים, 246 מעובדי בית החולים – רופאים ואחיות – נמצאים בבידוד ובהם ארבעה נמצאו חיוביים לנגיף. באזור תל אביב והסביבה מסתמן ריכוז גבוה במיוחד של נדבקי קורונה.

פרופ' רוני גמזו, מנכ"ל "איכילוב". "אנחנו כרגע עוד לפני האירוע ועוד לא דגדגנו אותו". צילום: מרים אליסטר/ פלאש 90

בראיון לשרית רוזנבלום מ"ידיעות אחרונות", אמר פרופ' גמזו כי להערכתו, "אנחנו כרגע עוד לפני האירוע ועוד לא דגדגנו אותו". הוא צופה שהחל מיום א' יהיה צורך בהחמרה נוספת לכדי סגר מוחלט כחובה כללית, מאחר שמספר החולים יגיע במהירות לקראת 1,000-900". לדבריו, "סביר שגם יגיע מקרה מוות ראשון ובעקבות זאת יהיו נוספים, כי זה רץ אקספוננציאלית".

פרופ' גמזו הדגיש: "חובה להגיע לעשרת אלפי נדבקים מדי יום. גם אם מתוכם יתגלו רק 100 חיוביים לנגיף, עצרנו את ה-100 האלה מלהדביק עוד 1,000 ומהם להמשיך את שרשרת ההדבקה. המטרה היא לשלוט בתחלואה. בתוך שנה-שנתיים רוב אזרחי ישראל כנראה יצטרכו להיחשף לנגיף ואני מקווה שהרוב ייחשפו כשכבר יהיו אמצעי טיפול יותר יעילים, תרופות ואולי גם תרכיב חיסון".

יו"ר ועד הרופאים ב"איכילוב": "ההנהלה מתעלמת מנציגות העובדים"

אלא שב"איכילוב", לצד הפעילות העצומה המתבצעת בו במאבק נגד הנגיף, ממשיכה תסיסה. אתמול דווח כי יו"ר ועד הרופאים, ד"ר יוסי פז קרא לחבריו להחתים כרטיס גם ביום חופש. הוא טוען שהנהלת בית החולים מתעלמת מנציגות העובדים ופוגעת בשכרם.

כפי שפורסם אתמול ב"דוקטורס אונלי", מנהלי המחלקות הודיעו על מעבר למשמרות של 12/24 כדי להמעיט בחשיפה לחולי קורונה, ובתגובה עלה חשש בקרב המתמחים וכן רופאים בכירים כי לא תשולם להם תוספת שכר על שעות נוספות בתורנויות ובכוננויות.

בדיווח ב-ynet צוין כי הסכסוך הוא בעקבות כוונת הנהלת בית החולים לקצץ בשכר. ד"ר פז קרא לחברי הוועד "להגיע לבית החולים ולהחתים את כרטיס העובד שלהם פעמיים ביום, בהפרש של שמונה שעות, גם כשאינם עובדים". ד"ר פז אמר: "למרות כל החובות החלות עלינו... בוחרת עתה הנהלת בית החולים להתעלם לחלוטין מנציגות העובדים ולקבוע באופן חד צדדי גזירות הפוגעות בכיס שלנו. לרופא שמחרף את נפשו צריך להיות שקט נפשי ששכרו לא ייפגע".

בתגובה נמסר מהנהלת "איכילוב": "אנחנו פועלים על מנת ששכר של אף רופא לא ייפגע".

נושאים קשורים:  שכר הרופאים,  תורנויות,  איכילוב,  פרופ' רוני גמזו,  נגיף הקורונה,  קורונה,  ד"ר יוסי פז
תגובות
21.03.2020, 03:37

תיקון מהותי לפסקה הרביעית:
חובה להגיע לעשרת אלפים נ ב ד ק י ם מדי יום
גם אם מתוכם יתגלו רק 100 חיוביים לנגיף ..