קורונה בישראל

ארגון פארמה ישראל: בשלב זה לא צפוי מחסור בתרופות

"אין עיכובים בהליכי ייצור התרופות של חברות הארגון ואנו פועלים להבטיח אספקת תרופת סדירה", מציינים ב"פארמה ישראל" | כ-80 מחקרים פעילים עתה בארה"ב למציאת טיפולים וחיסונים לקורונה

"פועלים להבטיח את אספקת התרופות המיובאות לישראל". אילוסטרציה

"בשלב זה לא צפוי מחסור עולמי בתרופות ולא ידוע לנו על עיכובים בהליכי ייצור התרופות של חברות הארגון", כך נמסר הבוקר (ה') מ"פארמה ישראל", הארגון המייצג את חברות התרופות בישראל וחברות תרופות מקור רב לאומיות.

במסמך שהפיץ הבוקר הארגון נמסר כי חברות התרופות בישראל משתתפות במאמץ הבינלאומי למיגור וטיפול בהתפשטות נגיף הקורונה ופועלות להבטיח רצף טיפולי עבור המטופלים בישראל ולמנוע מחסור בתרופות חיוניות. עוד צוין כי חברות התרופות הרב-לאומיות פתחו בהליכי מחקר ופיתוח מואצים בשיתוף פעולה עם מוסדות אקדמיים, גופי מחקר, חברות הזנק וארגוני בריאות ברחבי העולם על מנת למפות את וירוס הקורונה, לאתר מולקולות המתאימות לטיפול במחלה ולפתח חיסון שימנע את המשך התפשטות הנגיף.

הוחלט על כך שהחברות ישתפו מידע ביניהן ועם הממשלות על מנת להאיץ את הפיתוחים למיגור נגיף הקורונה. במסגרת זו, הוקמו מספר פלטפורמות לשיתוף מידע, המאפשרות, בין השאר, לסרוק מולקולות ולבחון את ההתאמה שלהן לטיפול בנגיף.

ארגון פארמה ארה"ב מדווח כי בשלב זה קיימים כ-80 מחקרים פעילים לטיפולים נסיוניים וחיסונים לנגיף הקורונה. מבחינת שלבי המחקר, נכון להיום, 14 חברות תרופות נמצאות בשלבים מוקדמים של מחקר, ארבע חברות נמצאות בפאזה ראשונה של המחקר הקליני, שלוש חברות בפאזה השנייה וחברה אחת בפאזה השלישית והאחרונה.

ב"פארמה ישראל" מסרו כי "חברות הארגון פועלות באופן יומיומי בשיתוף פעולה מלא ובשקיפות עם משרד הבריאות להבטיח את אספקת התרופות המיובאות לישראל. החברות מחויבות לאספקה הסדירה של התרופות, תוך שמירה קפדנית על בטיחותן לאורך שרשרת האספקה. בשלב זה", צוין בהודעה, "לא צפוי מחסור עולמי בתרופות ולא ידוע לנו על עיכובים בהליכי ייצור התרופות של חברות הארגון".

למידע נוסף בדבר הפעולות הננקטות על ידי תעשיית התרופות הרב-לאומית להתמודדות עם נגיף הקורונה:

PhRMA, ארה"ב

EFPIA, האיחוד האירופאי

IFPMA, הפדרציה הבינלאומית של יצרני התרופות והאיגודים

FDA, מנהל המזון והתרופות האמריקאי

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  פארמה ישראל,  חיסונים,  תרופות,  מגיפה,  קורונה,  חברות התרופות
תגובות