נגיף הקורונה

כך תגנו על עצמכם מפני הקורונה – המלצותיו של וירולוג אמריקאי

תוספי אבץ, חיטוי תמידי ואגרופים במקום אצבעות - הוראות ההגנה שנשלחו על ידי הוירולוג האמריקאי הוותיק פרופ' ג'יימס רוב לבני משפחתו ולחבריו והופצו ברשת

חיטוי והגנה מפני נגיף הקורונה. אילוסטרציה

פרופ' ג'יימס רוב, פרופסור בדימוס באוניברסיטת סן דייגו, אחד מראשוני הוירולוגים שעבדו על חקר נגיפי הקורונה, שלח השבוע אימייל לבני משפחתו וחבריו עם הוראות מפורטות להתגוננות מפני הנגיף, ואלו הופצו ברשת החברתית.

בפנייתו למשפחתו וחבריו הוא מציין כי "כפי שחלקכם זוכרים, כשהייתי פרופסור לפתולוגיה באוניברסיטת קליפורניה - סן דייגו, הייתי אחד הוירולוגים המולקולריים הראשונים בעולם שעבדו על נגיפים מסוג קורונה (בשנות ה-70). הייתי הראשון להדגים את מספר הגנים שהנגיף מכיל. מאז, המשכתי לחקור את הנגיף הזה ואת דרכי ההעברה הקליניות המרובות שלו מבעלי חיים שונים לאוכלוסיית בני האדם (למשל, סארס, מרס)".

פרופ' רוב מציין מה הם אמצעי הזהירות שבהם הוא נוקט בעונת השפעת וכנגד נגיף הקורונה המתפשט כיום:

  1. בלי לחיצת יד! השתמשו באגרוף, קידה קלה, מרפק וכו'.
  2. השתמשו רק באגרופים שלכם כדי לגעת במתגי אור, כפתורי מעלית וכו'. הרימו את ידית משאבת הדלק עם מגבת נייר או השתמשו בכפפה חד פעמית.
  3. פיתחו דלתות עם אגרוף או עם הירך. אל תפתחו דלתות עם ידיכם, אלא אם אין דרך אחרת לפתוח את הדלת. חשוב במיוחד במקומות ציבוריים.
  4. השתמשו במגבוני חיטוי בחנויות כאשר הם זמינים, נגבו את ידיות ומושב הילדים בעגלות סופרמרקט.
  5. שיטפו ידיים עם סבון במשך 10-20 שניות ו/או השתמשו במחטא ידיים עם ריכוז אלכוהול הגדול מ-60% בכל פעם שאתם חוזרים הביתה מכל פעילות שכללה מפגש עם אנשים אחרים.
  6. שימרו בקבוק חיטוי זמין בכל אחת מכניסות הבית וברכב לשימוש לאחר תדלוק או נגיעה בחפצים מזוהמים אחרים כשאי אפשר לשטוף ידיים מיד.
  7. במידת האפשר, השתעלו או התעטשו לתוך ממחטה חד פעמית וזירקו אותה מיד לפח. השתמשו במרפק רק אם אין ברירה - הבגדים שעל המרפק יכילו וירוס מידבק העובר עד שבוע או יותר.
  8. השתמשו בכפפות לטקס או ניטריל לטקס לשימוש בעת יציאה לקניות, לתפעול משאבת הדלק וכל שאר פעילויות חיצוניות העלולות לכלול מגע עם אזורים מזוהמים.

פרופ' רוב מדגיש: "שימו לב: הוירוס הזה מתפשט בטיפות גדולות על ידי שיעול והתעטשות. זה אומר שהאוויר לא ידביק אתכם, אבל כל המשטחים שעליהם נוחתות הטיפות הללו מידבקים במשך כשבוע בממוצע - כל מה שקשור לאנשים נגועים יהיה מזוהם ואולי מידבק. הוירוס נמצא על משטחים ולא תידבקו ממנו אלא אם כן משתעלים או מתעטשים ישירות עליכם.

"לוירוס הזה יש רק קולטנים לתאי ריאה (הוא מדביק רק את הריאות) -  הדרך היחידה להידבק היא כאשר הידיים נוגעות באף או בפה או אם משתעלים או מתעטשים ישירות לכיוון הפנים שלכם. לכן, קנו מסיכות כירורגיות חד פעמיות. יש להשתמש בהן כדי למנוע מגע באף ו/או בפה (אנחנו נוגעים באף/פה שלנו 90 פעם ביום מבלי לדעת את זה). זו הדרך היחידה שהוירוס הזה יכול להדביק וכאמור, הוא ספציפי לריאות. זיכרו: המסיכה לא תמנע מהוירוס בעיטוש ישיר להיכנס לאף או לפה אלא עשויה למנוע את המגע באף או בפה.

פרופ' רוב גם ממליץ על נטילת תוספי אבץ - "תוספים אלה הוכחו כיעילות בחסימת וירוס הקורונה (ורוב הוירוסים האחרים) מלהכפיל עצמם בגרון. השתמשו בהן מספר פעמים בכל יום כשאתם מתחילים להרגיש סימפטומים של התקררות. עדיף לשכב ולתת לטבליה להתמוסס בחלק האחורי של הגרון. Cold-Eeze הוא מותג זמין, אבל יש גם מותגים אחרים".

לדבריו, "בני אדם מעולם לא ראו את הנגיף הזה ואין להם הגנה פנימית נגדו. מאמצים עולמיים עצומים נעשים עתה כדי להבין את המבנה המולקולרי והוירולוגיה הקלינית של הוירוס. ידע מולקולרי על הגנומיקה, המבנה והוירולוגיה שלו כבר הושג, אבל לא יהיו תרופות או חיסונים זמינים השנה כדי להגן עלינו או להגביל את הזיהום בתוכנו, אלא רק טיפול תומך סימפטומטי".

נושאים קשורים:  נגיף הקורונה,  כפפות לטקס,  חומרי חיטוי,  חדשות,  מסיכה,  חיטוי
תגובות
אנונימי/ת
11.03.2020, 19:52

גם ויטמין D נוזלי בטיפות (לא כדורים) , 2000 יח' ליום .
גם התוסף N ACTYLCYSTEINE .
בקיצור NAC .
גם ויטמין C .