חדשות

מכשיר PET-CT מתקדם הוכנס לשימוש ב"שמיר-אסף הרופא"

למכשיר ה-PET-CT החדש רזולוציה גבוהה יותר, זמן ביצוע טוב יותר והוא מפחית את כמות החשיפה הרדיואקטיבית לקרינה לעומת מכשירים אחרים

מכשיר ה-PET-CT החדש במכון לרפואה גרעינית, "שמיר-אסף הרופא". צילום: איציק בירן

במכון לרפואה גרעינית במרכז הרפואי שמיר-אסף הרופא בבאר יעקב -ראשל"צ הוכנס השבוע לשימוש מכשיר PET-CT חדשני של "פיליפס". המכשיר, מדגם VEREOS, הוא בעל רזולוציה גבוהה יותר, זמן ביצוע טוב יותר ומפחית את כמות החשיפה הרדיואקטיבית לקרינה לעומת מכשירים אחרים.

באמצעות ה-PET-CT, הדימות הרפואי משלב שתי טכנולוגיות הדמיה במכשיר היברידי אחד: בדיקת CT העושה שימוש בקרינת רנטגן ובדיקת PET למיפוי רקמות בעזרת חומר רדיואקטיבי. מערכות אלו מאפשרות אבחון מצבים רפואיים בעיקר ברקמות הלב והמוח ואבחון גידולים סרטניים.

המערכת הדיגיטלית פותחה ומיוצרת במרכז המו"פ והייצור המתקדם של חברת פיליפס בחיפה. היא תאפשר, בין היתר, איתור מוקדם של גידולים סרטניים ואפיון נגעים זעירים. משך הסריקה של כל הגוף - פחות מחמש דקות. החשיפה המופחתת לקרינה לא פוגעת באיכות התמונה והשימוש במערכת זו מפשט את קבלת ההחלטה הטיפולית.

ד"ר אסנת לבציון קורח, מנהלת "שמיר-אסף הרופא", אמרה כי "הפעלת המכשיר היא חלק ממהלכי ההתרחבות של בית החולים החותר להתמקם כמרכז רפואי מוביל. רכישת המכשיר החדיש והמתקדם בארץ נעשתה לצד הרחבת פינת ההתאוששות וההתארגנות למטופלים בעת הבדיקה והעמקת תודעת השירות הגבוהה של הצוות הרפואי והמטפל".

מנהל המכון לרפואה גרעינית, פרופ' מוטי לוברבוים, הוסיף: "המכשיר החדש מותאם במיוחד לחולים הסובלים מקלסטרופוביה. אנו עושים ככל יכולתנו להתאים עצמנו לחולים האונקולוגים עם זמינות תורים גבוהה והתחייבות לפיענוח מהיר. המכון עבר שיפוץ נרחב לאחרונה וכיום יש בו מתחם נפרד עם תאים פרטיים להמתנה המטופלים המגיעים למיפויי PET-CT".

בטקס חנוכת המערכת החדישה בירך גם אבירם סושרד, מנכ"ל "פיליפס אלקטרוניקס ישראל".

נושאים קשורים:  בית החולים שמיר-אסף הרופא,  PET-CT,  בדיקות דימות,  חדשות,  ד"ר אסנת לבציון-קורח,  פרופ' מוטי לוברבוים
תגובות