חדשות

נעצר הרב ברלנד: חשוד כי "רשם" לחולים סוכריות מנטוס במקום תרופות

המשטרה עצרה הבוקר את הרב ברלנד בעקבות מאות עדויות ותלונות כי דרש עשרות אלפי שקלים מחסידיו עבור ברכות למרפא | הרב וחמישה עצורים נוספים חשודים בעבירות מס, עושק וקבלת דבר במרמה

הרב אליעזר ברלנד מובא למעצר בגין עבירות מין, 2016. צילום: יונתן סינדל/ פלאש 90

המשטרה עצרה הבוקר בירושלים את הרב אליעזר ברלנד, ראש ישיבת שובו בנים, בחשד שניצל את מאמיניו וסיפק לחולים סוכריות מנטוס במקום תרופות. כך מדווח הבוקר אהרן רבינוביץ ב"הארץ".

על פי הדיווח, ברלנד וחמישה עצורים נוספים חשודים בעבירות עושק, קבלת דבר במרמה ועבירות מס ויובאו בהמשך היום להארכת מעצר בבית משפט השלום בירושלים. המשטרה עצרה גם את אשתו של ברלנד וצפויים מעצרים נוספים בפרשה.

כזכור, ב-2016 נגזרו על ברלנד 18 חודשי מאסר לאחר שהורשע בביצוע עבירות מין ותקיפה, מתוכם ריצה עשרה חודשים.

באוקטובר האחרון פורסם ב"חדשות 13" תחקיר, לפיו ברלנד גבה מאות אלפי שקלים מחולת סרטן והורה לה להימנע מטיפולים רפואיים. כעבור כמה חודשים ולאחר שמצבה הידרדר, ברלנד הסכים שהיא תיבדק, אולם היה זה מאוחר מדי והיא מתה. לפי "חדשות 13", ברלנד פעל באופן דומה במקרים נוספים.

על פי הדיווח הבוקר, למשטרה יש מאות תלונות ועדויות נגד ברלנד. על פי החשד, כמה מחסידיו שילמו לו עשרות אלפי שקלים עבור ברכות למרפא, וחלקם אף לקחו הלוואות לצורך זאת. לפי המשטרה, היו מקרים שבהם החולה מת למרות הבטחותיו של ברלנד, אך הוא אמר למשפחה כי החולה עוד יכול לקום. לאחר שקיבל תשלום נוסף והתברר שהחולה לא יקום, ברלנד דרש עוד כסף כדי שהמת יקום ראשון בתחיית המתים.

נושאים קשורים:  הרב אליעזר ברלנד,  מעצר,  משטרת ישראל,  חדשות,  פלילים
תגובות