חדשות

מפלגת כחול לבן תתעקש על תיק הבריאות בכל ממשלה עתידית

בני גנץ הודיע לבכירים במפלגתו: "בכל מו"מ קואליציוני עתידי אינני מתכוון לוותר על תיק הבריאות" | התחייב לקדם חוק ביטוח סיעודי ממלכתי שיבטיח לכל אזרח זכאות לטיפול והשגחה סיעודיים לחמש שנים

בני גנץ, ראש מפלגת כחול לבן. צילום: גילי יערי/ פלאש 90

יו"ר מפלגת כחול לבן, רא"ל (מיל') בני גנץ הודיע בשיחה עם בכירי המפלגה כי ידרוש בכל ממשלה עתידית שתיק הבריאות יימצא בידי "כחול לבן". הודעה זאת היא בהמשך להצהרה קודמת שלו להעביר לתקציבי מערכת הבריאות תוספת של 12.5 מיליארד שקל בחמש השנים הקרובות מרווחי הגז.

בדיווח של הכתב יובל קרני היום (ד') ב-ynet, נמסר כי הנושא עלה בשיחה שקיים גנץ עם בכירים במפלגתו, ובה אמר: "בכל מו"מ קואליציוני עתידי אינני מתכוון לוותר על תיק הבריאות, שיימסר למועמד מטעם המפלגה".

במצע הבחירות של "כחול לבן" פורטה תכנית לחיזוק מערכת הבריאות, ובין היתר לפעול להקמת שני בתי החולים החדשים, שלמעשה כבר מתוכננים להקמה בדרום ובצפון הארץ, להוסיף עליהם עוד 2,500 מיטות אשפוז בתוך ארבע שנים ולקדם את חקיקת חוק ביטוח סיעודי ממלכתי שיבטח לכל אזרח זכאות לטיפול והשגחה סיעודיים למשך חמש שנים.

כבר לפני כשלושה חודשים ועוד בדיון בכנס התבטא גנץ: "ההזנחה הקשה של מערכת הבריאות בשנים האחרונות חייבת להיפסק. בנושא הבריאות, כמו בביטחון, אין קואליציה ואין אופוזיציה".

נושאים קשורים:  בני גנץ,  מפלגת כחול לבן,  שר הבריאות,  חדשות,  בחירות 2020
תגובות