חדשות

המטופלים התלוננו והמשטרה עצרה חשוד שהתחזה לרופא במשך שנים

תושב תל אביב נעצר בחשד כי במשך שנים התחזה לדרמטולוג, שכר קליניקות פרטיות וגרם נזק למטופליו כתוצאה מטיפולים שמותרים רק על ידי רופא מוסמך | החשוד יובא הבוקר להארכת מעצר

ערכות מזרקים ותכשירים שנתפסו ברשות החשוד. צילום: משטרת ישראל

תושב תל אביב, בן 35, נעצר אתמול (ג') בחשד שהתחזה לרופא עור וביצע במטופליו פעולות המותרות רק על ידי רופא מוסמך. ברשותו נתפסו מזרקים, מחטים וחומרים רפואיים המותרים להחזקה ולשימוש רק על ידי רופא מוסמך. הבוקר יובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

משטרת ישראל בשיתוף אגף האכיפה והפיקוח במשרד הבריאות פתחו בחקירה שעניינה חשוד המתחזה להיות רופא דרמטולוג ואשר על פי החשד, במהלך השנים האחרונות ביצע במטופליו פעולות רפואיות שמותרות רק על ידי רופא מוסמך.

על פי החשד, נהג המתחזה לשכור חדר בקליניקות ולקבל שם את המטופלים ושם נהג להזריק להם חומרים שונים, תוך הבטחה להעניק טיפול קוסמטי מסוגים שונים.

החשוד נעצר לפני כחודש בעקבות תלונה שהתקבלה ממטופל שחשד כי מדובר במתחזה. החשוד נעצר, נחקר ושוחרר למעצר בית.

המשטרה פתחה בחקירה סמויה שהובילה אל מספר מטופלים נוספים ואלה סיפרו על נזקים שנגרמו להם כתוצאה מהטיפולים של הרופא המתחזה. אתמול (ג') נעצר החשוד וברשותו מזרקים, מחטים וחומרים רפואיים המותרים בהחזקה ושימוש רק על ידי רופא מוסמך.

החשוד, יליד 1985, תושב תל אביב, הועבר לחקירה בתחנת המשטרה והבוקר (ד') יובא לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרו.

החשד הוא כי במהלך השנים, המתחזה ביצע פעולות רפואיות במטופלים נוספים והמשטרה מזמינה את כל מי שנפגע מהמתחזה להגיע אל תחנת המשטרה ולהגיש תלונה.

בתגובה למעצר הרופא המתחזה, אמר ד"ר מאיר כהן, יו"ר האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסתטית בהסתדרות הרפואית כי "תחום האסתטיקה הרפואית מבוקש על ידי הציבור והדרישה לטיפולים גוברת משנה לשנה. התפתחה בישראל קרקע פורייה למתחזים, רודפי בצע ונטולי חמלה אנושית. אנו, מומחי האיגוד, שמנו לנו למטרה להגן על הציבור מפני פייק דוקטורס שלא מורשים לבצע טיפולי אסתטיקה רפואית.

"אנחנו מנהלים מאבק בלתי מתפשר נגד המתחזים ומברכים את המשטרה ומשרד הבריאות על החקירה והמעצר בהמשך לפעולות האיגוד. זה אינו מקרה יחיד אלא רק קצה הקרחון. במהלך השנה החולפת הגיש האיגוד כ-60 תלונות למשרד הבריאות, להסתדרות הרפואית ולמשטרת ישראל. אנו קוראים לציבור, לשים לב, לבדוק היטב מי הגורם שמעוניין לטפל בו כדי לא להיפגע ולהפוך לקורבנות של בצע כסף ולפנות אלינו או למשטרה כאשר מתעורר חשד למתחזה".

ד"ר רועי ענבר, גזבר האיגוד, הוסיף: "הקלות הבלתי נתפסת של התחזות ברשת הפכה גם לנחלתם של מזריקים מתחזים, אשר מנסים לפתות נשים צעירות לטיפולי הזרקה זולים ומסוכנים באמצעות פרסום מכירתי ברשתות החברתיות. אני קורא לנשים לא ליפול בפח ולהיזהר מפני פייק דוקטורס, שמעולם לא קראו את שבועת הרופא".

נושאים קשורים:  התחזות לרופא,  מעצר,  משטרת ישראל,  חדשות,  פלילים
תגובות
 
29.01.2020, 19:36

ד"ר מאיר כהן הנכד.
לתשומת לבך, "קורבנות למען בצע כסף" זה הציבור הרחב שנופל לידיים של רופאים אמיתיים שעושים טיפולים למען בצע כסף.
כל אלו שלוקחים מהם הון עתק רק כי הם חטאו ורצו רופא מומחה. כל אלו שעברו טיפולים מותרים, הם הקורבנות של בצע כסף.
התכוונת, כנראה, להיזהר לא ליפול לידיים של "מתחזים למען בצע כסף", דגש על ה"מתחזים" ולא על "בצע כסף".
ד"ר רועי הנכבד. מה אם אלו שקראו את שבועת הרופא אך שכחו מה כתוב שם? יהיו כאלו שיגידו שהם יותר גרועים מאלו שלא קראו את השבועה מעולם. ודוק.