חדשות

ארגון רופאים ישראלים באמריקה מציע שיתוף פעולה עם עמיתים בארץ

מטרת האיגוד היא לאגד את הרופאים הישראלים באמריקה ובמקביל לשמש כתובת לרופאים בישראל לתקשורת מקצועית ולהתייעצויות במצבי חירום עבור חולים בארץ

ארגון רופאים ישראלים באמריקה. אילוסטרציה

יותר מאלף רופאים ישראלים, רבים מהם בתפקידים בכירים בבתי חולים בעלי מוניטין, חיים ועובדים כיום בארה"ב, וכמה מהם יזמו הקמתו של ארגון ללא מטרות רווח בשם "רופאים ישראלים באמריקה". מטרת האיגוד היא לאגד את הרופאים הישראלים באמריקה ובמקביל לשמש כתובת לרופאים בישראל גם לתקשורת מקצועית ולהתייעצויות, במצבי חירום עבור חולים ישראלים, כך דיווח ביום שישי כתב "דה מרקר" בניו יורק, חיים הנדוורקר.

מאחורי היוזמה עומדים, בין השאר, ד"ר תומר זינגר, כיום המנהל הרפואי של Shady Grove Fertility Center, וד"ר יונתן בנק, לשעבר ב"שיבא", מומחה לכירורגיה פלסטית משחזרת במנהטן ולונג איילנד.

הארגון עומד בקשר עם הקונסוליה הישראלית בניו יורק ועתה ‏מבקש להרחיב פעילותו ולסייע לרופאים בישראל בהפניית חולים הסובלים מבעיות קשות וייחודיות שאין עבורם פתרון מספיק טוב בארץ. חברי הארגון ינסו לאתר מומחה בארה"ב. הסיוע המוצע למקרים חריגים הזקוקים לטיפול שלא ניתן לתת בארץ. כל החלטה תתקבל בשיתוף הרופא המטפל בישראל בלבד. פעולת האיתור וההפניה לרופא המתאים בארה"ב היא בחינם. כל היתר - אשפוז, בדיקות והתגמול לרופא האמריקאי, ייעשה בתשלום.

הארגון מציע לרופאים בישראל להצטרף לשורותיו להידוק הקשר המקצועי. כמו כן ההצעה היא גם לרופאים מישראל המתכוונים להגיע להכשרה, תת התמחות, "פלו-שיפ" בארה"ב וגם לחברות בתחום הביו-רפואה המבקשות להדק קשריהן בארה״ב לבצע ניסויים קליניים, להציג פיתוחים ולסטודנטים לרפואה ומתמחים המגיעים לארה״ב להכשרה או להמשך לימודים.

בין חברי הארגון גם ד"ר יצחק קורנזון, הקרדיולוג הוותיק, מומחה לקרדיולוגיה לא פולשנית ודימות הלב שאשתקד היה ברשימת 27 רופאי הלב הבולטים בארה"ב שפרסם "פורבס" וד"ר עמית לרמן, מנהל מחלקת המחקר בתחום הלב ב"מאיו קליניק" שגם הוא היה ברשימה זאת; ד"ר אסף פרבר וד"ר ערן רובינשטיין (בעבר ב"שיבא"), ד"ר מיכאל דיבון שמאז פרש לגמלאות ב-2018 מתמקד במחקר רפואי, לשעבר ב"לנוקס היל" במנהטן; ד"ר רוני שמעוני, מנהל מרפאת החוץ בקרדיולוגיה קלינית ב-Mount Sinai West  בניו יורק; ד"ר דרורית אור, גינקולוגית מנהלת היחידה הזעיר-פולשנית בגינקולוגיה ב"לנוקס היל"; ד"ר אלי עדשי, שהיה 11 שנה דיקן בית הספר לרפואה של אוניברסיטת בראון; ד"ר יורם אונגורו, מומחה לסרטן בבית החולים לילדים "וולטר סמואלסון" בבולטימור ומהמכון לביו-אתיקה באוניברסיטת ג'ונס הופקינס.

עוד ברשימה, ד"ר יעל שפירא-גליץ שהתמחתה ב-א.א.ג בבית החולים קפלן ועברה התמחות על ברפואת גרון, מיתרי הקול והבליעה בבית החולים של אוניברסיטת ניו יורק; ד"ר עידו סירוטה, ראש החטיבה הגניקולוגית לאנדוסקופיה וניתוחים רובוטיים בבית החולים הניו יורקי Presbyterian Weill Cornell וד"ר איתי וייזר, פלסטיקאי בכיר בשחזורי השד והמיקרו-כירורגיה בבית החולים של הארלם, המסונף לאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

הכתובת: info@israelidoctor.com

נושאים קשורים:  חדשות,  רופאים מומחים,  רופאים אמריקאים,  רופאים ישראלים
תגובות