חדשות

יחידת טיפול נמרץ ילדים נפתחה לראשונה בבית החולים פדה-פוריה

עד כה לא היתה יחידה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים שליד טבריה והמטופלים נאלצו להיטלטל לבתי חולים מרוחקים | עלות הקמת היחידה: 3.5 מיליון שקל

ד"ר אמיר בר, ראש היחידה לטיפול נמרץ ילדים ב"פדה-פוריה". צילום: דוברות בית החולים

יחידה חדשה לטיפול נמרץ ילדים נפתחה לאחרונה במרכז הרפואי פדה-פוריה שליד טבריה. עלות הקמתה: 3.5 מיליון שקל. בית החולים רואה ביחידה החדשה צעד משמעותי לחיזוק מערך רפואת הילדים וגם לצמצום פערים בשירותי הבריאות מול אזורים אחרים בארץ.

בערב ההתרמה שארגנה ב-2016 עמותת ידידי בית החולים, כחלק מגיוס משאבים לקראת הקמת היחידה, אמר ד"ר ארז און,  מנהל המרכז הרפואי (שעתה עבר לתפקיד ראש חטיבת בתי החולים במשרד הבריאות): "זה נושא קריטי עבורנו. לא ייתכן שבבית החולים ללא תהיה יחידת טיפול נמרץ ילדים. ילדים שמגיעים למיון או מאושפזים במחלקת ילדים זקוקים להשגחה רפואית מיוחדת או לטיפולים מתקדמים. אלא שהם לא יכולים לקבל טיפול כזה ולכן מועברים למרכזים רפואיים אחרים. זה מצב בלתי נסבל עבור הילדים והמשפחות שלהם. חייבים לחזק את  מערך רפואת הילדים במרכז הרפואי פדה-פוריה על ידי הקמתה של יחידה לטיפול נמרץ ילדים".

במשך שלוש שנים גויס הכסף הנדרש וגם הוכשר צוות, נבנו התשתיות ונרכשה ציוד מתקדם. היחידה החדשה ממוקמת בצמוד למחלקת הילדים. בית החולים מסר כי 1.5 מיליון שקל שנדרשו לפרויקט גויסו בעזרתו הח"כ לשעבר אורן חזן, מתוך כספים ששוריינו לו על ידי ועדת הכספים של הכנסת.

בראש היחידה החדשה עומד ד"ר אמיר בר, מומחה בטיפול נמרץ ילדים. מומחה נוסף הוא ד"ר אחמד אגברייה. האחות האחראית ביחידה היא גלית דוד.

ד"ר בר ציין שהיחידה החדשה הוקמה במסגרת שיתוף פעולה עם בית החולים רמב"ם ובתמיכתו ובסיועו של ד"ר יוסי בן ארי, מנהל טיפול נמרץ ילדים ברמב"ם. "יש לנו קשר רציף עם היחידה ברמב"ם, להתייעצות לגבי מקרים שונים. יתרון נוסף הוא שרופאים המתמחים במחלקת ילדים שלנו והאחיות בצוות היחידה עברו הכשרה והתנסות ברמב"ם כחלק מההכנות לפתיחת היחידה".

עד כה טופלו ביחידה החדשה כ-30 ילדים שאובחנו עם בעיות רפואיות מורכבות שונות, ביניהם כאלה שהופנו מהמחלקות אף אוזן גרון, כירורגיה כללית, כירורגיית פה ולסתות, לפרוצדורות וניתוחים מורכבים שנדרש להם גיבוי של טיפול נמרץ.

ד"ר אגברייה הוסיף: "פתיחה היחידה תקל משמעותית על משפחות שלא יצטרכו עוד להיטלטל לבתי חולים מרוחקים מהאזור כדי להעניק לילדיהם טיפול מורכב. עתה עומד לרשותם שירות באיכות ובמקצועיות קרוב לבית. טיפלנו כבר בכמה מקרים מסכני חיים שבהם לא רק שהיתה חשיבות לטיפול המיידי אלא גם חשיבות גדולה להמשכיות הטיפול".

נושאים קשורים:  טיפול נמרץ ילדים,  בית החולים פדה-פוריה,  ד"ר אמיר בר,  ד"ר אחמד אגברייה,  חדשות
תגובות