חדשות

האלוף במיל' יוחנן לוקר נבחר ליו"ר דירקטוריון שירותי בריאות כללית

לוקר, ששימש בשנים האחרונות כיו"ר כי"ל, יחל בתפקידו בתחילת חודש מארס ויחליף את אלי אדמוני שכיהן 15 שנה כיו"ר הקופה הגדולה בישראל

יוחנן לוקר, היו"ר החדש של שירותי בריאות כללית. צילום: נטלי כהן קדוש/ ויקיפדיה

האלוף במיל' יוחנן לוקר נבחר לתפקיד יו"ר דירקטוריון שירותי בריאות כללית ויחל בכהונתו שתימשך ארבע שנים ב-1 במארס 2020 עם אפשרות להארכה לעוד ארבע שנים. הוא יחליף בתפקיד זה את אלי אדמוני שכיהן כיו"ר הקופה הגדולה בישראל 15 שנה.

על בחירת האלוף (מיל.) לוקר החליטה ועדה ציבורית בראשות השופט בדימוס דוד בר אופיר, שהודיעה על החלטתה אמש (ג').

לוקר, בן 64, שימש בשנים האחרונות בתפקידים רבים, ביניהם מזכיר צבאי של ראש הממשלה בנימין נתניהו, יו"ר "כימיקלים לישראל", יועץ אסטרטגי של "כלל תעשיות", יו"ר דירקטוריון קבוצת תעבורה, יו"ר "מנועי בית שמש". לוקר גם עמד בראש הוועדה לבחינת תקציב הביטחון.

הוא בעל תואר ראשון בכלכלה ושני במינהל עסקים מאוניברסיטת בר אילן וכן תואר שני במינהל ציבורי מאוניברסיטת הרווארד.

בשירותו בצה"ל במשך 36 שנה שימש כנווט קרב, מפקד טייסת, ראש להק אוויר, סגן מפקד וראש מטה חיל האוויר. אחיו הוא קרדיולוג.

השופט בדימוס בר אופיר מסר עם ההחלטה על בחירת לוקר ליו"ר ה"כללית": "בשבועות האחרונים פגשנו מועמדים מצוינים, מטובי האנשים במשק הישראלי, שהרשימו מאוד ביכולותיהם ובמחויבותם למערכת הבריאות. בתום הליך בחירה דקדקני בחרנו פה אחד באלוף (מיל') לוקר".

בנימוקים על הבחירה נאמר ש"ללוקר ניסיון עשיר ומקיף בניהול גופים גדולים ומגוונים הן במערכת הצבאית ובארגונים העסקיים".

"התרשמנו מלוקר כמנהל יסודי וערכי", הוסיף השופט בדימוס בר אופיר, "כבעל ראייה אסטרטגית רחבה וכושר מנהיגות בולט. אנו מאחלים לו הצלחה בתפקידו החדש כיו"ר דירקטוריון ה'כללית' ובהתמודדות עם אתגרי מערכת הבריאות בכלל וה'כללית' בפרט".

עוד הודה בר אופיר לאלי אדמוני על "הובלת דירקטוריון ה'כללית' במשך שנים רבות במסירות ובמקצועיות ועל תרומתו הרבה למערכת הבריאות בישראל".

יוחנן לוקר מסר בעקבות בחירתו: "אני מודה לוועדה על הבחירה והאמון הרב שניתן בי וגאה על האפשרות לתרום ולהשפיע על שירותי הבריאות הניתנים לאזרחי ישראל בקהילה ובבתי החולים. 'כללית' היא ללא ספק ארגון הבריאות המוביל והחשוב בארץ שימשיך לעצב ולהוביל את מערכת הבריאות בישראל".

שר הבריאות יעקב ליצמן בירך על המינוי ואמר: "מהיכרותי עם יוחנן לוקר בתפקידיו הציבוריים הקודמים, אני מברך על מינויו לתפקיד החשוב, בטוח שיידע להוביל את ה'כללית' בדרך של צמיחה והתפתחות לטובת המבוטחים ולמען מערכת הבריאות".

לוועדה הציבורית שבחרה בלוקר הגישו מועמדותם לתפקיד 30 אישים. נציגי משרדי האוצר והבריאות נפגשו עם חברי ועדת האיתור בשבוע שעבר כדי לעדכנם בנושאים שלהם מייחסים בכירי המשרדים חשיבות לקראת בחירת היו"ר.

כבר עתה ברור שבין האתגרים הניהוליים וגם הכספיים המשמעותיים עימם תידרש ה"כללית" להתמודד כאשר מדובר בארגון ענק שבו מבוטחים יותר מ-54% מאוכלוסיית ישראל ובבעלותו 14 בתי חולים בכל רחבי הארץ: מעבר הרפואה לעולם הדיגיטלי על מורכבותו הרבה, הצורך במתן מענה להזדקנות האוכלוסיה ולריבוי צרכיהם הרפואיים של קשישים, וכן ביצוע רפורמות שונות  שמתחייבות עקב שינויים אלה, לצד הצורך של הנהלת המוסד לקיים דיאלוג הוגן עם כ-40 ועדי עובדים שונים.

נושאים קשורים:  יוחנן לוקר,  שירותי בריאות כללית,  דירקטוריון הכללית,  חדשות,  מינוי
תגובות
אנונימי/ת
16.01.2020, 16:20

באמת חסרים מנהלים גברים שהגיעו מהצבא במערכת... כל הכבוד לכללית שממשיכה לשמר את ההגמוניה הגברית, ובמקביל לתת מס שפתיים לקידום נשים וערבים.

אנונימי/ת
16.01.2020, 20:58

האיש עם רקורד מרשים.
מספר הנשים, המשמשות כמנהלות בכללית אינו קטן, ולכן הבעת הביקורת איננה ברורה

אנונימי/ת
12.02.2020, 23:07

הביקורת ברורה מאד, אבל מסיבה אחרת: כשרופא עומד בראש רשות ההגירה וגירוש מסכנים, ברור למה ממנים טייס קרב ודירקטור של חברה מזהמת והורסת בריאות לראש ארגון בריאות.

אנונימי/ת
12.02.2020, 23:04

נראה שהתבלבלו ושמו תמונה של האיש הרע מבאטמן