חדשות

עלה ל-216 מספר החולים הקשים בשפעת המאושפזים בבתי החולים

מספרם חולי השפעת המאושפזים בבתי החולים השונים עלה בתוך שבוע מ-133 ל-216 | מחלקות הילדים מלאות עד אפס מקום - ילדים מאושפזים במסדרונות

1,087 ילדים אושפזו בעקבות שפעת מתחילת החורף. צילום אילוסטרציה

בתוך שבוע עלה מספרם של החולים הקשים עם שפעת המאושפזים בבתי החולים השונים מ-133 ל-216 – נכון לאתמול (ג') ועד כה נפטרו 22 ישראלים. כך על פי נתונים לא רשמיים שפורסמו הבוקר (ד') ב"ידיעות אחרונות" ו-ynet  מכתביהם ברחבי הארץ. הדו"ח השבועי של משרד הבריאות יפורסם רק בתחילת השבוע הבא.

בדיווח צוין כי בתקופה המקבילה אשתקד אושפזו 80 בלבד בשל שפעת. 58 מהמאושפזים הם ילדים ופעוטות עד גיל 18. כמעט כולם לא חוסנו או שקיבלו חיסון זמן קצר בלבד לפני שחלו כאשר החיסון עדיין לא התבטא.

עוד דווח כי משלוחים נוספים של חיסונים שהזמינו הקופות החל להגיע לישראל: "מאוחדת" הודיעה שקיבלה ביום א' עוד 17,000 חיסונים שיופצו למרפאותיה ולמוקדי חיסונים הבוקר. שאר קופות החולים צפויות לקבל את מנות החיסון הנוספות במהלך השבוע הבא. "כללית" ו"מכבי" ממתינות כל אחת ל־30,000 חיסונים, ולאומית ל-14,000.

מחלקות הילדים בבתי החולים השנה מלאות כבר עד אפס מקום. בשלוש המחלקות ב"סורוקה" מאושפזים יותר מ-120 ילדים, יותר מ-13 מהם מאושפזים במסדרונות כיוון שבמחלקות 90 מיטות בלבד. הרופאים סיפרו ששלשום (ב') עברו דרך המיון 160 ילדים ו-48 מהם אושפזו. עשרות נדבקו בנגיף RSV ונצפו עם סיבוכי דלקת ריאות. בטיפול נמרץ ילדים יש רק עשר מיטות.

נושאים קשורים:  שפעת,  חיסון נגד שפעת,  ילדים,  אשפוז במסדרון,  חדשות
תגובות