חדשות

אחרי סכסוך ארוך שנים: "מאוחדת" הכירה בהר"י כנציגות הרופאים שלה

בעקבות החלטת בג"ץ, הנהלת "מאוחדת" תחל לנהל את המו"מ על הסכם השכר הקיבוצי באמצעות הר"י | הנהלת הקופה: "נחתום על ההסכם רק לאחר שנשוב לאיתנות כלכלית"

סניף קופת חולים מאוחדת. צילום: רומן ינושבסקי/ שאטרסטוק

בג"ץ הורה למחוק ערעור שהגישה הנהלת קופת חולים מאוחדת על פסק דין שניתן לפני כשנתיים בבית הדין הארצי לעבודה, והקופה הכירה סוף סוף בכך שההסתדרות הרפואית היא הארגון היציג של הרופאים המועסקים ב"מאוחדת" ושבאמצעותה יתנהל מו"מ על הסכם שכר קיבוצי. כך מדווח הבוקר (ה') "כלכליסט".

עם זאת הודיעה הנהלת "מאוחדת" כי "תבחן את דרישות ארגוני העובדים היציגים, בשים לב לגירעון העמוק שבו נתונה הקופה כעת. בכל מקרה, 'מאוחדת' לא תוכל לחתום על הסכם כלשהו שיגדיל את הגירעון, קודם שהקופה תשוב לאיתנותה הכלכלית".

רופאי "מאוחדת" החלו להתאגד בהר"י ב-2015. בעקבות זאת פנתה הר"י להנהלת הקופה בבקשה לפתוח במו"מ שיתנהל מולה. הבקשה לא נענתה. העתירה הראשונה הוגשה לבית הדין האזורי לעבודה שבה התבקש בית הדין להורות להנהלת הקופה לנהל מול הר"י המו"מ. אלא שזה לא הכיר בהתאגדות בנימוק שלא הוכח ששליש מהרופאים המועסקים בקופה הצטרפו להתאגדות - התנאי הדרוש להכרה זו.

הר"י ערערה ב-2017 לבית הדין הארצי לעבודה, שהכיר בה כארגון היציג של רופאי הקופה. הנהלת "מאוחדת" סירבה להשלים עם הפסיקה, ערערה, כאמור, לבג"ץ ורק לפני ימים אחדים נמחק הערעור בהסכמת הצדדים וניתנה ההכרה הסופית ביציגות ארגון העובדים ב"מאוחדת".

בדיווח נמסר כי בעקבות החלטת בג"ץ ובהסכמת הנהלת הקופה ונציגי כלל העובדים, החלה הנהלת "מאוחדת" לנהל את המו"מ על הסכם קיבוצי באמצעות הר"י. זאת, לאחר ששנים לא מעטות לא נוהלו מגעים בין הצדדים.

נושאים קשורים:  קופת החולים מאוחדת,  הר"י,  ההסתדרות הרפואית,  הסכם שכר,  חדשות,  בג"ץ
תגובות
אנונימי/ת
27.12.2019, 09:15

הקופה הרויחה 5 שנים.

גם זה הרבה מבחינתה.
בפרט שהיא בגרעון כך שבשנים הבאות הם לא יתקדמו לאף מקום.

אנונימי/ת
27.12.2019, 10:08

במשך שנים ארוכות מאוחדת היתה האחות הקטנה המושחתת של קופח מכבי. לקח זמן רב עד שהמנכל הנצחי של מאוחדת סולק מכסאו. אבל הזרעים שמועלם זרע במשך שנים תוך חיקוי שיטתי של מכבי נבטו ומנעו התפתחות רפואה טובה. כיום הקופה נשלטת על ידי קבוצת עסקנים מבני ברק שהפכו אותה לפרה חולבת עבור הציבור שלהם עמו שוועדת הכספים בכנסת בראשות מר גפני משרתת הישיבות ומשפחות האברכים. הגיע הזמן לאחד אותה עם הלאומית. שתיהן סקטוריאליות ולא כל כך נקיות.

אנונימי/ת
27.12.2019, 10:10

כמה שיסייעו למסתננים לסוגיהם נקבל זרם מתמשך מהם שיבואו לרדות הדבש מהמדינה עליה אנו עמלים. בהתרבותם הם יהפכו לכר פעולה עבור הפוליטיקאים המושחתים שיעניקו להם אזרחות או זכות שהייה.

אנונימי/ת
27.12.2019, 10:12

כרפי רוטר קיבל ששה חודשים במאסר שאלו רבים מתי זה יקרה במאוחדת.

אנונימי/ת
27.12.2019, 13:11

ואחרי מועלם ולהקתו (הקטנה- הדבר היחיד הטוב בה) שעשו את השחיתות סוג של אמנות, הגיע אלחיאני שהראה שגם אוולת היא סוג של אמנות. ניפח את שדרת הניהול למימדים מפלצתיים, ללא כל צורך, עם תארי-תפקיד שהשפה העברית לא הכירה קודם. ואחריו הגיעו עוד מנכ"לים שדאגו לשכבת השומן ותו-לא. מתחת לזה נמצאים העובדים, רובם מסורים מאין כמוהם, שנאלצים לספוג את רחשי הציבור, חלקו הציבור העוזב, בעוד להם אין כל יד ורגל בהתנהלות ההתאבדותית של ההנהלה. ובנוסף: להישחק מול לחצי ההנהלה להביא עוד מבוטחים, בעוד אלה שומעים חדשות- ובורחים. לראות כיצד מקום עבודתם מאבד לקוחות- ולא בגללם.

אנונימי/ת
27.12.2019, 13:47

האם המתנה של 5 שנים מ2011 לא מספיק?
מה הכוונה עד שיצאו מהגרעון? אם אין תחום בזמן לעולם לא יהיה הסכם, חייבים להמשיך להלחם כדי שנשיג אותם תנאים כמו הסכם קיבוצי כולל בדיעבד

אנונימי/ת
27.12.2019, 13:56

אל דאגה. משרדי הבריאות והאוצר ידאגו לגרעון נצחי.

27.12.2019, 14:24

ומה עם הרופאים העצמאיים וההר"י?

אנונימי/ת
28.12.2019, 11:27

קופה עם רופאים ואחיות טובים ומסורים
הנהלה מושחתת שנים
מדברים על גרעון ומחפשים אשמים
אבל מי שהייתה מנהלת הכספים ואחראית על השיבר
היא היום מנכ״לית הקופה !!!
הם צריכים לנהל מו””מ בתום לב
מהגרעון לא יצאו בשנים הקרובות אם בכלל
יש להם עוד מה ללמוד ממכבי
ואיחוד עם לאומית המושחתת יוריד אותם יותר