חדשות

פרס הארגון הבינלאומי לחקר הראייה יוענק לפרופ' קובי פאר מ"הדסה"

הפרס המוענק על ידי ARVO נחשב לפרס הכבוד הגבוה ביותר שמעניק הארגון לרופאים וחוקרים שתרמו למחקר להצלת ראייה של אנשים ברחבי העולם

פרופ' קובי (יעקב) פאר, מנהל השירות לאונקולוגיה של העין ב"הדסה". "נרגש לקבל הכרה בינלאומית"

הארגון הבינלאומי ARVO לחקר הראייה ורפואת העיניים הודיע על הענקת הפרס השנתי ע"ש ג'ואן אנגל (Joanne G. Angle) לפרופ' קובי (יעקב) פאר מהמרכז הרפואי הדסה בירושלים. הפרס הוא על תרומתו המשמעותית לקידום המחקר המיועד להציל את הראייה של אנשים רבים ברחבי העולם. אשתקד התכבד פרופ' פאר בפרס האקדמיה האמריקאית לרפואת העיניים על תרומתו במניעת עיוורון.

ARVO מוערך כארגון החשוב בעולם בחקר הראייה ורפואת העיניים. הוא קיים למעלה מ-90 שנה ומונה כיום מעל 12 אלף חברים ביותר מ- 75 מדינות בעולם.

פרופ' פאר, לשעבר מנהל מערך העיניים ב"הדסה", מנהל כיום בבית החולים את השירות לאונקולוגיה של העין. טקס הענקת הפרס יתקיים בכנס השנתי שיקיים הארגון, בחודש מאי הקרוב ואליו אמורים להגיע 11 אלף רופאים וחוקרים.

הפרס ע"ש ג'ואן אנגל מוערך על ידי חברי ARVO כפרס הכבוד הגבוה ביותר שמעניק הארגון לשם הכרה ברופאים וחוקרים שתרמו תרומה משמעותית לארגון ולחזון שאותו הוא מוביל.

פרופ' פאר חבר בארגון זה יותר מ-30 שנה ושימש בו כסגן נשיא וכחבר במועצת המנהלים ובוועדות שונות. "לכבוד הוא לי", אמר אתמול (ב'), "לקבל את הפרס הזה מהארגון החשוב בעולם לחקר העין והראייה. אני תמיד גאה לייצג את 'הדסה' העומדת בחזית העולמית בחקר העין, ונרגש לקבל הכרה על תרומתי בתחום זה בזירה הבינלאומית".

נושאים קשורים:  פרופ' קובי פאר,  חקר הראייה,  עיוורון,  רפואת עיניים,  בית החולים הדסה,  חדשות
תגובות
18.12.2019, 20:34

כל הכבוד וכל הערצתי לפרופ׳ קובי פאר.
דר׳ מרים מישורי

אנונימי/ת
31.12.2019, 18:07

לא ידענו שיש לנן מאור בינלאומי ברפואת עיניים
כייצד זה התגלה רק כעת?