חדשות

עתירה נגד ה"כללית": נדרשת להציג פרוטוקולים מדיוני ועדות החריגים

התנועה לחופש המידע עתרה לבית המשפט המחוזי בבקשה לחשוף פרוטוקולים מדיוני הוועדות שבהן נקבע מי זכאי לתרופות ולטיפולים שאינם כלולים בסל | ה"כללית": "הפרסום כרוך בפגיעה בפרטיות המטופלים"

ועדת חריגים. אילוסטרציה

התנועה לחופש המידע הגישה עתירה מנהלית לבית המשפט המחוזי בתל אביב נגד שירותי בריאות כללית, בדרישה לקבל פרוטוקולים מהחלטות ועדות החריגים בקופה ומידע על החלטותיהן, כך מדווחת הבוקר (ג') רוני לינדר ב"דה מרקר".

בדיווח נמסר כי ועדות החריגים בקופות מאשרות למבוטחים לקבל מימון לתרופות וטיפולים שאינם כלולים בסל הבריאות. כל קופה מפעילה ועדת חריגים משלה ולטענת התנועה לחופש המידע, אין כללים מנחים אחידים לפעילות הוועדות, החלטותיהן אינן מתפרסמות והמטופלים לא יכולים לדעת על  תקדימים במקרים דומים לאלה שלהם. עלול להיווצר מצב, נטען בעתירה, שחולה אחד יקבל אישור לתרופה שמחוץ לסל, אך חולה אחר עם מאפיינים דומים או זהים למצבו יסורב.

העתירה הוגשה באמצעות עורכי הדין אביתר קנולר ויערה וינקלר שליט. בתשובת שירותי בריאות כללית, באמצעות עו"ד אריאל מייטליס וגיא שניאור ממשרד ויסגלס אלמגור, נאמר ש"פרסום המידע על הוועדה ידרוש זמן רב ויהיה כרוך בפגיעה בפרטיות המטופלים. כשמבוטח עותר נגד הוועדה, יש לו זכות לקבל מידע על החלטות דומות של ועדת החריגים אך לא את הפרוטוקול כולו".

נושאים קשורים:  חדשות,  ועדת חריגים,  עתירה,  התנועה לחופש המידע,  קופת חולים הכללית,  סל התרופות
תגובות