חדשות

עלייה דרמטית בתחלואה ובתמותה מסרטן פי הטבעת בארה"ב

מעל 90% ממקרי סרטן פי הטבעת קשורים בהידבקות ב-HPV | בדו"ח שפורסם צוין כי אין לראות במחלה זו מחלה נדירה וזניחה

נגיף הפפילומה. אילוסטרציה

שיעור התחלואה והתמותה מסרטן פי הטבעת בארה"ב נמצא במגמת עלייה דרמטית בעיקר בקרב בני 50 ומעלה, נשים לבנות וצעירים שחורים. כך דווח בשבוע שעבר ב-Journal of the National Cancer Institute.

צוות המחקר שהוביל פרופ' Ashish Deshmukh מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת טקסס ביוסטון בחן את ההיארעות והתמותה מהמחלה לאורך תקופה של 16 שנה מ-2001 ועד 2015-16. בדו"ח שפורסם צוין כי אין לראות במחלה זו מחלה נדירה וזניחה. הבעיה המרכזית בה שתאי הסרטן במהלך התפתחות המחלה נודדים לאיברי גוף אחרים.

בסוג השכיח ביותר של סרטן זה חלה עלייה בקצב שנתי של 2.7% בין 2001 ל-2015 וקצב התמותה ממנה עלה ב-3.1% בין 2001 ל-2016.

מחברי הדו"ח הדגישו כי סרטן פי הטבעת הוא מחלה שונה מסרטן החלחולת והמעי הגס ודומה יותר לסרטן צוואר הרחם. גם היא נגרמת בידי נגיף ה-HPV (פפילומה). מעל 90% ממקרי סרטן פי הטבעת קשורים בהידבקות ב-HPV. הממאירות מכונה squamous cell carcinoma.

רופאים בארה"ב תובעים עתה ובעקבות העלייה בהיארעות, להרחיב את בדיקות הסריקה המוקדמות לגילויה בקבוצות אוכלוסיה שנחשבות בסיכון. זאת, עקב שינויים שחלו בעשורים האחרונים בהתנהגות המינית ובכך שחולים שנדבקו קיימו יחסי מין עם פרטנרים רבים, מה שמגביר את הסיכון להידבקות ב-HPV.

לקריאה נוספת – ליחצו כאן.

נושאים קשורים:  סרטן פי הטבעת,  HPV,  בדיקות סקר,  חדשות,  וירוס הפפילומה האנושי – HPV
תגובות
אנונימי/ת
25.11.2019, 19:58

באמריקה הכל מותר, מותר לעשות סקס לא מוגן, מותר לא להתחסן לHPV, מותר ליטול אופיואידים לכאב גב תחתון ולעשן כל דבר אלקטרוני או לא. מותר להמתיק כל דבר עם סירופ תירס ולאכול כמויות אדירות של בשר אדום ומלח כי יש סטטינים מעכבי ACE ומעכבי PCSK9 . ואנחנו כמו טמבלים הולכים בעקבותיהם. כלל האקרדיטציה ימח שמה וזכרה .

26.11.2019, 09:21

לא ראיתי שבישראל, או בשום מקום אחר בעולם, יש איסור כזה.