חדשות

איגוד רפואת הלב האמריקאי הקציב 20 מיליון דולר למאבק ב"מגיפת האיוד"

הכרזת המלחמה של ה-AHA כנגד תעשיית הסיגריות האלקטרוניות היא חסרת תקדים ויש כוונה גם לפעול מול בעלי מניות בחברות | יותר מ-3.6 מיליון בני נוער משתמשים בסיגריות אלקטרוניות בארה"ב

נערה משתמשת בסיגרייית אידוי. "לשים סוף לשקרים". אילוסטרציה

איגוד רפואת הלב האמריקאי, ה-AHA, הודיע בתחילת השבוע כי החליט להעמיד מענק בסך 20 מיליון דולר, פי 40 ממענק רגיל שהוא נוהג להעמיד לרופאים וחוקרים – וזאת לצורך מאבק אגרסיבי בתעשיית סיגריות האיוד האלקטרוניות. המטרה: לנהל מאבק רב זרועות וממושך נגד השימוש בסיגריות האלקטרוניות ועישון וזאת כדי להשפיע על מקבלי החלטות ולהביא לשינוי המדיניות בכל הנוגע לעישון כאשר הפעולות גם יכוונו כנגד תופעה זאת בקרב בני עשרה.

ראשי ה-AHA הדגישו כי מדובר במלחמה כנגד "מגיפת האיוד". נכון לסוף 2018 משתמשים בסיגריות אלקטרוניות בארה"ב יותר מ-3.6 מיליון בני עשרה.

הכרזת המלחמה של ה-AHA היא חסרת תקדים ויש כוונה גם לפעול מול בעלי מניות בחברות "כדי להכריע את תעשיית הסיגריות האלקטרוניות", הכריז נשיא ה-AHA, ד"ר רוברט הרינגטון בתדרוך לתקשורת. בין שאר הביטויים שנקט גם היה "לשים סוף לשקרים" בהתייחסו למאמץ שבו נוקטת תעשיית הסיגריות כדי לשכנע מעשני סיגריות בעירה רגילות לעבור לשימוש באלקטרוניות.

נושאים קשורים:  סיגריות אלקטרוניות,  סיגריות איוד,  מאבק בעישון,  קרדיולוגיה,  חדשות
תגובות