חדשות

איגוד מנהלי בתיה"ח תובע הוספת תקנים לרופאים ואחיות נוכח העומסים הכבדים

מנהלי בתי החולים תובעים ליישם מיידית את המלצות ועדת טור כספא: "אנו חוששים שגם במסדרונות ובחדרי האוכל לא יהיה מקום והצוותים הרפואיים לא יוכלו לתת מענה למטופלים"

אשפוז במסדרון במחלקה פנימית. צילום: איגוד הפנימאים

איגוד מנהלי בתי החולים מתריע במכתב דחוף שנשלח למנכ"ל משרד הבריאות כי "עומס המטופלים והמחסור בתקנים לרופאים ואחיות נעשה בלתי סביר . אין לנו את העתודה הנדרשת כדי לתת מענה נוסף לעומסי החורף", כך מדווח הבוקר (ה') "ידיעות אחרונות" .

במכתב הדגישו מנהלי בתי החולים כי תופעת החולים הנאלצים לשכב במסדרונות המחלקות השונות הפך לשגרת יומם של הרופאים והאחיות, במיוחד במחלקות הפנימיות ובכירורגיה כללית. "אנו מוטרדים מהמצב המאיים שבו גם במסדרונות ובחדרי האוכל לא יהיה מקום והצוותים הרפואיים לא יוכלו לתת מענה למטופלים".

מנהלי בתי החולים תובעים ליישם מיידית את המלצות ועדת פרופ' רן טור כספא בכל הנוגע לטיפול במערך האשפוז הפנימי ולהעביר את המשאבים הנדרשים לתוספת תקנים לרופאים, לאחיות ופקידות במחלקות לרפואה פנימית ודחופה.

משרד הבריאות מסר בתגובה שהוא פועל בנושא זה מול משרד האוצר להקצאת תוספת התקציב הנדרשת בהקשר לתחלואת החורף הקרוב, לתגבור חדרי המיון ומוקדים בקהילה, לקביעת מסגרת תקציב לסל התרופות וכן ליישום דו"ח ועדת טור כספא וגם בנוגע למענקים לרופאים.

נושאים קשורים:  מחלקות פנימיות,  רפואה דחופה,  איגוד מנהלי בתי החולים,  עומס בבתי החולים,  חדשות,  משרד הבריאות
תגובות