מינויים

מונתה מנהלת חדשה ליחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי במרכז הרפואי לגליל

בעקבות תקן שהתקבל ממשרד הבריאות, מונתה לתפקיד הרופאה הוותיקה ד"ר לריסה יעקובסון, מומחית ברפואה פנימית ובטיפול נמרץ

ד"ר לריסה יעקובסון, מנהלת היחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי במרכז הרפואי לגליל. צילום: רוני אלברט

20 שנה לאחר שהחלה את עבודתה כרופאה במרכז הרפואי לגליל, מונתה ד"ר לריסה יעקובסון למנהלת היחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי. בשש השנים האחרונות, מאז הקמת המחלקה הנוירוכירורגית במרכז הרפואי, שימשה ד"ר יעקובסון כאחראית היחידה לטיפול נמרץ במחלקה ולאחרונה קיבלה מינוי רשמי כמנהלת היחידה, בעקבות תקן שהתקבל ממשרד הבריאות.

ד"ר יעקובסון, נשואה + 1, תושבת נהריה, סיימה את לימודי הרפואה ברוסיה בשנת 95' וכעבור שנתיים עלתה ארצה. ב-1999 החלה את עבודתה במרכז הרפואי כרופאה בטיפול נמרץ כללי, במסגרת תכנית מיוחדת לקליטת עולים חדשים. עם הזמן עשתה במרכז הרפואי שתי התמחויות, ברפואה פנימית ובטיפול נמרץ כללי.

למחלקה הנוירוכירורגית הצטרפה עם הקמתה בשנת 2013, ופרט לתפקידה כאחראית היחידה לטיפול נמרץ נוירוכירורגי, שימשה רופאה בכירה בטיפול נמרץ כללי. "המחלקה הנוירוכירורגית נחשבת למחלקה ייחודית וטיפול נמרץ היה תחום שתמיד משך אותי מאוד, עוד מאז היותי סטודנטית לרפואה ברוסיה", היא מציינת.

בטיפול נמרץ נוירוכירורגי מאושפזים מטופלים הסובלים ממצב נוירולוגי המחייב טיפול אינטנסיבי רב מערכתי, ובהם פגועי ראש בעקבות תאונות דרכים וטראומות נוספות, כמו גם מטופלים הסובלים מגידולי ראש. בין השאר טופלו ביחידה לא מעט פצועים שהגיעו ממלחמת האזרחים בסוריה. לאחרונה הוגדל מספר המיטות ביחידה מארבע לשבע מיטות. "היינו זקוקים לתוספת הזו כמו אוויר לנשימה", אומרת ד"ר יעקובסון ומוסיפה: "יחד עם זאת, שבע מיטות זה המינימום ועלינו לשאוף לעוד מיטות בעתיד".

המחלקה, בהובלתו של פרופ' ז'אן סוסטיאל, היא הראשונה ואחת משתי יחידות באזור הצפון, מטפלת במגוון מחלות, חבלות ופגיעות ראש וכוללת ציוד מתקדם. המחלקה נותנת מענה לכלל הבעיות הנוירוכירורגיות, ובהן גידולים ממאירים או שפירים בראש או בעמוד השדרה, מומים של כלי דם, חבלות ראש ומחלות ניווניות של עמוד השדרה.

מנהל המרכז הרפואי, ד"ר מסעד ברהום, בירך את ד"ר יעקובסון על מינויה ואיחל לה הצלחה בתפקיד.

נושאים קשורים:  מינויים,  פרופ' ז'אן סוסטיאל,  ד"ר לריסה יעקובסון,  טיפול נמרץ נוירוכירורגי,  חדשות,  המרכז הרפואי לגליל בנהריה
תגובות
17.10.2019, 08:37

יש כוח , רופאה נדירה

18.10.2019, 11:38

כל הכבוד ובהצלחה ל ד"ר ועקובסון

18.10.2019, 15:07

מזל טוב לרופא ולבית החולים בנהריה.