חדשות

שיווקה תוסף תזונה כתרופה לטיפול בסרטן ותיקנס בכרבע מיליון שקל

הרשות להגנת הצרכן הודיעה על כוונתה לקנוס את חברת נאוקן, ששיווקה "תרופת פלא" לריפוי סוגי סרטן שונים ללא תימוכין וביסוס מדעי ורפואי

מוצרי חברת נאוקן. "ואלור הומני" לטיפול בסרטן. צילום: הרשת החברתית

הרשות להגנת הצרכן ולסחר הוגן הודיעה היום (ה') על כוונתה להטיל קנס בסך 242 אלף שקל על חברת נאוקן, המשווקת תכשיר בשם "ואלור הומני" שהוצג על ידה כבעל יכולות לריפוי סוגים שונים של סרטן ללא תימוכין וביסוס מדעי ורפואי באשר לסגולותיו הרפואיות. כך דיווחו הבוקר (ה') רוני לינדר וטלי חרותי-סובר ב"דה מרקר".

בדיווח נמסר כי החברה מואשמת בהפרה של שלושה סעיפים שונים של הטעיה לפי חוק הגנת הצרכן. חקירת הרשות נפתחה באפריל 2018. המוצר - תוסף תזונה המורכב מכורכום וחבלבל השדה - שווק כתרופת פלא נגד סרטן לבלב, שד, המעי הגס והמוח. העלות: 4,500 שקל.

פרסום מתוך דף הפייסבוק ל"ואלור הומני". "ניסויים פרה קליניים הראו פעילות המתאימה לטיפולים נוגד סרטן"

בדיווח נמסר כי הרשות מצאה ש"אמירות ומסרים שונים שבהם השתמשה החברה באתר האינטרנט שלה 'הוצגו ללא תימוכין ואין בהם כדי לבסס מדעית ורפואית פעילות רפואית כלשהי של תוסף התזונה - בפרט ביחס למחלות הסרטן". באתר החברה צוין בין השאר: "במחקרים נמצא באופן חד משמעי כי התכשיר הורג את התאים הסרטניים ומראה תוצאות טובות יותר מטיפולים כימותרפיים" וכן כי "מטופלים עם סרטן ערמונית, עצם, לימפומה, מיאלומה נפוצה, סרטן כבד, סרטן השד שקיבלו את התכשיר הראו הטבה משמעותית במדדים הסרטניים".

הרשות ביססה קביעתה שמדובר במסרים מטעים על סמך חוות דעתו של יו"ר הוועדה לבדיקת הטעיית הציבור בפרסום במשרד הבריאות, ד"ר טל לביא, וחוות דעתו של יו"ר המועצה הלאומית למניעה ואבחון וטיפול במחלות ממאירות, פרופ' אליעזר רובינזון.

נושאים קשורים:  תרופת פלא לסרטן,  חברת נאוקן,  תוסף תזונה,  "ואלור הומני",  הרשות להגנת הצרכן,  חדשות
תגובות
 
11.10.2019, 10:45

התגובה מייצגת את הלך הרוח הכללי לפיו יש לקבל רק תרופות שמאושרות על ידי משרד הבריאות למרות שישנן תרופות שונות אחרות שהרפואה הקונבנציונאלית לא מכירה בהן.

אנונימי/ת
11.10.2019, 10:55

הרויחו כנראה מיליונים על חשבון חולי סרטן ! קנסות מגוחכים כאלה הן פירצה לגנב ! ראו מה קורה בארה'ב (בהודעה הקודמת כאן).

אנונימי/ת
11.10.2019, 12:19

לצערי תחום התרופות לכל המחלות ובעקר לסרטן רווי במלחמות ממניעים זרים של שיקולים כלכליים. התרופות שהאונקולים נותנים בכל העולם בהחלט יכולים להרוג מטופלים ומטופלים אחרים יכולים להירפא . הבעיה שעל הסקאלה אי אפשר לדעת מה עובד רק לאחר קבלת התרופה. כמו כן. היות שהרוב זה שיקולים של רווחים כלכליים בתחום שאסור ששיקול כלכלי יהווה בכלל שיקול. אבל זה המצב לצערי בכל העולם. אז תמיד ילחמו בכל הטיפולים הטבעיים צמחי מרפא ועוד ועוד שבהחלט יכולים לזעור למטופלים מסויימים ולאחרים לא יעזרו. בדיוק כמו הטיפולים הכביכול מורשים. כימו ביולוגי וכל הרעל למיניהם . הכל עולה כסף. ולא ברור לי עד היום איך נותנים לשיקולים כלכליים להתוות טיפול רפואי. המלחמה בזה אי חסרת סיכוי. כי חברות התרופות המגלגלות מילארדים , על גב המטופלים ילחמו בכל הדרכים להמשיך להרוויח מיליארדים. הרפואה חייבת להבין שצמחי מרפא, תוספי תזונה ווכל התחום של הבריאות הטבעית גם עובד. רפואה הודית סינים . מדובר בטיפולים של מעל 5000 שנה .אי אפשר להתעלם באופן מטופש מהעובדה שהרבה מהתרופות גם לסרטן מקורם מצמחים . אסיפרין ועוד ועוד .

20.10.2019, 04:56

לא מספיק קנס גבוה. יש להעמיד חדין את יצרני הרמאות הזו על הונאה וגניבה. יד לכך מספיק סעיפים בחוק העונשין.
עד שלא ישב רמאי כזה בבית הסוהר זה לא יפסק.