חדשות

"המשבר במחלקות הפנימיות יחריף - יש להיערך מיד לקראת תחלואת החורף"

לקראת עונת השפעת, יו"ר האיגוד לרפואה פנימית קורא הבוקר למנכ"ל משרד הבריאות ליישם מיד כמה מהמלצות הוועדה לשיקום הרפואה הפנימית: "לא ראוי ולא נכון להמתין לממשלה חדשה"

תפוסת מיטותהאשפוז בישראל עומדת על 91% והיא מהגבוהות ב-OECD

יו"ר האיגוד לרפואה פנימית בהסתדרות הרפואית, פרופ' אבישי אליס, פנה הבוקר (חמישי) במכתב דחוף למנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב ובו קריאה "ליישם מיד חלק מהמלצות הוועדה לשיקום הרפואה הפנימית", שבראשה עמד פרופ' רן טור כספא. במכתבו חוזר ומפנה פרופ' אליס את תשומת לב משרד הבריאות לצורך בהיערכות לקראת תחלואת החורף וגל השפעת הצפויים.

"לא ראוי ולא נכון להמתין לממשלה חדשה", נאמר במכתב שהעתקו הועבר גם לפרופ' טור-כספא וכן ליו"ר ועד איגוד מנהלי בתי החולים ולד"ר ורד עזרא בהנהלת משרד הבריאות ולמנכ"ל ה"כללית". "האירועים הפוליטיים והמציאות העכשווית אינם צריכים להכתיב שינויים מתבקשים בשטח", מדגיש פרופ' אליס, "יש מחיר יקר לכל יום שחולף בהמתנה חסרת תוחלת לתחילת השינוי".

במכתב מפורטות ההמלצות שלא מומשו עד כה ושאפשר לממשן באופן מיידי: הפעלת מערך פלבוטומיסטים (לוקחי דמים) בכל 111 המחלקות הפנימיות בארץ; ציוד כלל המחלקות הפנימיות בבתי החולים הממשלתיים באולטרסאונד כף היד, כפי שצוידו כלל המחלקות הפנימיות בבתי החולים של שירותי בריאות כללית, ולא רק במחלקות בבתי החולים הממשלתיים; הפעלת מכונים לבדיקות ואבחונים למאושפזי הפנימיות במשמרת שנייה ובימי שישי לקיצור התורים; איוש המזכירות בכל 111 המחלקות הפנימיות, כדי לפנות את זמנם של צוותי הרפואה לעשייה רפואית במקום אדמיניסטרציה.

נושאים קשורים:  פרופ' אבישי אליס,  מחלקות פנימיות,  עונת השפעת,  תחלואת החורף,  משרד הבריאות,  חדשות
תגובות
אנונימי/ת
10.10.2019, 21:49

דבר ראשון לחסן לשפעת. לא ברור למה נדחה לספטמבר

אנונימי/ת
10.10.2019, 22:55

- נדחה משום שעקב שינוי בזנים בחצי הכדור הדרומי, חל עיכוב בפיתוח החיסון. זה לא שמישהו מעכב בכוונה כדי לעשות לך "דווקא"
- ההשפעה של חיסון שפעת על העומס בפנימיות קטנה ממה שאתה חושב. רוב אלה שמאיישים את הפנימיות הם קשישים שיעילות החיסון אצלם נמוכה עד זניחה

אנונימי/ת
11.10.2019, 15:18

תמשיכו להתעסק בחיסונים ופיספסתם את הבעייה האמיתית.להבדיל בין העיקר לטפל זו גם הסגולה ההמבדילה בין רופא טוב ,חסתם אחד שלמד רפואה.

אנונימי/ת
12.10.2019, 08:46

כן, נכון, הבעיה של מערכת הבריאות בכלל ושל הרפואה הפנימית בפרט אינה ממש מועד הגעת חיסוני השפעת...

12.10.2019, 08:48

הפנימאים נובחים והשיירה עוברת, הרופאים נובחים והשיירה עוברת, החולים נפטרים בחוסר כבוד והשיירה עוברת.

לכול המנהלים הפנימית
אתם שותפים לומדות שמגיעות למסקנות. משרד הבריאות לא מיושם.עכשיו אתם פונים למשרד הבריאות שגם הוא לא יעשה כלום. לבנתיים החורף קרב והינה חולים רבים ימותו ואולי את חלקם ניתן להציל.
להגיש עכשיו דרישה לבג"צ דיחייב את המדינה למשרד הבריאות להסביר מה הם עושים, עכשיו ואתמול, כדי להציל את החיים. זאת הדרך ליחידה להזיז את משרד הבריאות